Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ez félelmetes! Mi ez? Ekkora...

Ez félelmetes! Mi ez? Ekkora mennyiségű vitamin napi szinten? Ez nem káros a szervezentek? Napi 250 mg B1-vitamin? (Én azt fél év alatt viszem be! Meg Napi 200 mg E-vitamin? )

Figyelt kérdés
[link]
2017. máj. 16. 20:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
94%
Lenkei egy kuruzsló, ne foglalkozz vele.
2017. máj. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Mivel az még oké, hogy a B-komplexel bevisz az illető a B-vitaminok napi 400-500%-át, az nem árthat, mivel a felesleget úgy is kipisili, ha meg szükséges (12 órás műszak..stb.) akkor meg jót tesz neki, de 250mg B1 azért az nem túl sok?
2017. máj. 16. 21:02
 3/19 A kérdező kommentje:
Na jó, hogy kuruzsló, de ott van a Béres, őt is kuruzslónak nevezik, és azért ekkora anyagot nem akar nyomatni az emberekkel. Nem lehetséges, hogy inkább ő (lenkei) játszott össze a gyógyszermaffiával?
2017. máj. 16. 21:04
 4/19 EagleHUN ***** válasza:
94%

Egyrészt ha valakinek baja lett volna tőle valaha már betiltották volna.

Másrészt a szervezeted úgyis azt és annyit használ fel belőle ami neki kell.

Kipisiled.


Persze az már más kérdés hogy ezzel lenyúlnak és pazarlás.

2017. máj. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Bajod nem lesz tole. Vizben oldodok, kipisiled amire nincs szukseged. Persze felesleges ennyit szuszakolni bele, de ezzel akarjak eladni.
2017. máj. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Kíváncsi lennék, hogy vajon Ő szedi-e ezeket. :L
2017. máj. 16. 21:15
 7/19 Mojjo ***** válasza:
100%
Emberek, az E vitamin mióta vízben oldódó, és mióta pisiljük ki a felesleget...?
2017. máj. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
94%

Egy haverom ette, azt mondta, sokat pukizott tőle, más hatását nem vette észre.

Én abban a kiszerelésben vettem, aminél egy napi adag 8 egyforma tabletta, és kettőt ettem belőle naponta, nálam még ez sem jelentkezett hatásként.


Épp a B1 került terítékre, de egyes források az allergia ellen javasoltak nagy adag B12-t, én azért próbáltam ki.


Egyébként... ebben az adagban pont annyi D van, amennyit ma a híres kardiológus, Merkely doktor javasol...

2017. máj. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Nem értek hozzá de a testépítők (nem a versenyzők) ennél többet is bevesznek és semmi bajuk tőle.
2017. máj. 17. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Wadmalac ***** válasza:
100%

Az NRV (RDA) % egyértelműen mutatja a napi ajánlott mennyiséget.

Amikor egy NRV-nél 4575 % áll, az önmagában ijesztő.


Érdemes a felsorolt összetevőket nem csak NRV szerint nézni, hanem UL (megengedhető maximális bevitel) illetve hol ez nincs, ott G (guidance, tudományosan igazoltan nem ártalmas napi beviteli maximum) értéket.

Ezeket bármi túllépi vagy akár csak megközelíti, azt kerülni kéne, mert a szerhez hozzáadódnak az egyéb forrásból pl. élelmiszer bekerülő plusz mennyiségek. Vannak olyan anyagok, melyekre semmilyen túladagolási káros hatás NEM ISMERT (ami nem jelenti, hogy nincs), de vannak olyanok, melyek súlyos vese- vagy májkárosodást (pl. niacin), rákot stb. okozhatnak.


A B1 vitaminra nem ismert káros mennyiség, így UL értéke nincs, viszont a G érték 100 mg/nap, ennek a nemtudomkinek a B1 kapszulája ennek két és félszeresét tartalmazza.



Semmiféle orvosi bizonyíték nincs nyomelemek, vitaminok túladagolásának jótékony hatásairól.

Nem értem, hogyan hagyhatnak bárkit ilyet forgalmazni.


A kérdező gyanúja jogos, ennek a cuccnak nincs létjogosultsága, sőt, veszélyes.

2017. máj. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!