Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ez félelmetes! Mi ez? Ekkora...

Ez félelmetes! Mi ez? Ekkora mennyiségű vitamin napi szinten? Ez nem káros a szervezentek? Napi 250 mg B1-vitamin? (Én azt fél év alatt viszem be! Meg Napi 200 mg E-vitamin? )

Figyelt kérdés
[link]
2017. máj. 16. 20:59
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Vajon kinek mi nem tetszett abban, amit írtam? :D

Mondjuk azt már felismertem, hogy a Gyakorin a lepontozás az legritkább esetben a félrevezetés, stb miatt van, általában a kicsinyes bosszú eszköze. No de kinek léptem a farkára azzal, hogy Magyarország egyik vezető kardiológusának tanulmányából idéztem? Vagy egy Lenkei-hívőnek az volt a baj, hogy a haverom nem fiatalodott meg, esetleg egy Lenkei-ellenzőnek az volt a baj, hogy a haverom nem döglött bele? :D

2017. máj. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Wadmalac ***** válasza:
100%
Ugyan már, 80%-ot kapni bármire jó eredmény. Azt jelenti, hogy a piroskéz-trollok még alszanak. :D
2017. máj. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Mert nekem az is eszembe jutott, hogy vannak olyan mérgek amik rövid távon (első látásra) jó hatást fejtenek ki a szervezetben, de később már károsan hatnak. És eszembe jutott, hogy lehet, hogy ez a cucc is elsőnek (0,5 vagy 1 év alatt pozitívan hat, de később már lehet hogy káros lesz [vagy elkezdi károsítani a szervezetet])
2017. máj. 17. 15:29
 14/19 A kérdező kommentje:
És egyébként miből mennyi káros? (C-vitaminból max 1000 mg-ot lehet, E-vitaminból max 50 mg-ot, A-vitaminból max 3 mg-ot, de többiből mennyit?)
2017. máj. 17. 15:31
 15/19 anonim ***** válasza:
Én C-ből 94 óta napi 1500 mg-ot ettem, majd 2007-től felemeltem napi 3000-re, pár éve ez néha napi 4500 - se jó, se rossz hatás. Kivéve a pénztárcát. :)
2017. máj. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

"És egyébként miből mennyi káros? (C-vitaminból max 1000 mg-ot lehet, E-vitaminból max 50 mg-ot, A-vitaminból max 3 mg-ot, de többiből mennyit?)"


Ezek olyan szép kerek számok. De az emberek nem olyanok, mint amilyen a lift falára van felírva, hogy teherbírás max 6 személy 480kg. Van aki könnyebb, és van aki nehezebb. És van aki egész nap árkot ás, és nehéz fizikai munkát végez, és van aki egész nap az internet előtt mereszti a seg bocsánat fenekét.

Teljesen egyéni, hogy kinek mennyi adott vitaminból a napi igénye, amit természetesen a kedélyállapota, a fizikai terhelése, a kánikula és talán még a napfolttevékenység is befolyásol.

És például Linus Pauling tartósan 16-18 gramm C vitamint szedett. A C vitamin hamarabb okoz hasmenést, mintsem veszélyes mértékben túladagolnád. Pauling is a gyomra által eltűrt maximális dózisban szedte. Sokan kacagtak is rajta. Mondjuk ő a rajta kacagóknál kettővel több Nobel díjat szedett össze, és mindnyájukat túlélve 93 éves korában halt meg...


Hogy E vitaminból mennyi lehet a káros?

Erről kérdezd meg a margarin gyártókat. Ugyanis az E vitamin az antioxidáns tartósítószere a margarinoknak. Ha margarint eszel, olyan adagot kapsz, hogy külön már nem kell felíratnod a háziorvosoddal...

2017. máj. 18. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Wadmalac ***** válasza:
62%

"Én C-ből 94 óta napi 1500 mg-ot ettem, majd 2007-től felemeltem napi 3000-re, pár éve ez néha napi 4500 - se jó, se rossz hatás. Kivéve a pénztárcát. :)"

Nos, a vese- és húgykő esélyét növeled, meg egyes kutatások szerint a rák veszélyét is.

Egyik sem olyan, hogy xarabbul éreznéd magad. De attól még árthat.

2017. máj. 18. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Egyeseknek ez a véleménye, másoknak meg nem. Ha a kőképződés abszolút igazság lenne, akkor ez alighanem csak cseppkőképződés.
2017. máj. 18. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Wadmalac ***** válasza:
62%
A kőképződéshez is kell hajlam, az ex-menyasszonyomnál spec betett a túllőtt C-vitamin, 2 hólyag-ultrahang kőzúzás és egy vesekő-műtét után állították le a napi 3 g C-vitaminról.
2017. máj. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!