Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi történik az energiával, ha...

Mi történik az energiával, ha az időt megállítjuk?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, ha az időt megállítjuk, megszűnik a tér. De a tér energiája csak nem veszhet el? Akkor mi lesz vele? Átalakul, talán zsugorodik,vagy egy központba tömörülés? A töltéssel rendelkező atomoknak ((szub-atomoknak)) van tömegük. Tehát a tér akkor mégsem szűnik meg? Ha mégis ez történne, lehetséges, hogy egy újabb ősrobbanás jönne létre,?

2017. máj. 25. 16:26
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%
Nem állítjuk meg az időt.
2017. máj. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a spam-et, de hallottál te valaha is a relativitás elméletről?
2017. máj. 25. 16:35
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: Valóban, jelenleg nincs olyan ismert eljárás, amivel az időt meg lehetne állítani. Erre utalt #1 is. HA (!!!) egy tömeggel rendelkező test felgyorsulna a fény sebességére, akkor valóban kívülről nézve úgy tűnne, mintha számára megállna az idő. De mivel ahhoz, hogy valamit felgyorsítsunk fénysebességre, végtelen energiára lenne szükség, ezért ez a gyakorlatban nem kivitelezhető. Szóval elméletben sincs sok értelme beszélni a kérdésről, mert a jelenlegi tudásunk szerint lehetetlen dolgot kéne véghezvinnünk, majd elemeznünk azt, ami akkor történik. Legalábbis felteszem, hogy emiatt hoztad fel a relativitást, a fent leírtak abból következnek. Ha másra gondoltál, kérlek, fejtsd ki.


Tegyük fel azért, hogy ráülsz egy fénysebességgel haladó fotonra, és ez valahogy nem mond ellent az ismert fizikai törvényeknek. Ez esetben számodra az egész világegyetem, minden időpont eggyé válna, és gyakorlatilag megszűnne neked létezni az idő, így nem igazán volna, ahogy energiáról elmélkedj, vagy akármit is csinálj vele. A külső szemlélő számára pedig lenne egy általad képviselt energia, amit a frekvenciád alapján lehet meghatározni egy egyszerű képlet alapján, ami, ha jól emlékszem, E=h*nű, ahol E az energia, h a (redukált?) Planck-állandó, nű pedig a frekencia.


OFF: Kis helyesírás: Vagy relativitáselmélet, vagy a relativitás elmélete, a "relativitás elmélet" ebben a formában helytelen. Lehet csak elírás, és lehet, rosszul tudod, gondoltam, szólok.

2017. máj. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy szóltál, tényleg én írtam rosszul. Lehetséges akkor, hogy ha átlépem a fénynek az ismert sebességét, akkor zérus térbe érek, ami relatíve semmi?
2017. máj. 25. 17:01
 5/22 anonim ***** válasza:
Valós tömeggel nem!
2017. máj. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Mojjo ***** válasza:
96%

@2: mesélj nekünk, a relelm milyen módon is mondja azt, hogy az idő megállítható?


Annyit mond, hogy a fényszerű világvonalon haladó részecskék (a gyakorlatban a fotonok és a gluonok) nem haladnak az időben semerre - számukra az idő nem létezik. De ez azért kissé más...

2017. máj. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
#5! De a relativitás-elmélet kimondja, ha minél gyorsabban haladunk, a tömeg is úgy fogy el. Tehát a kérdés jogos.
2017. máj. 25. 17:20
 8/22 anonim ***** válasza:
80%

"ha minél gyorsabban haladunk, a tömeg is úgy fogy el"

Magyarul nem kell fogyókúrázni elég csak "száguldozni"?

Na ne már!

Trollkodsz?

2017. máj. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Valaki azt mondta, de nem egy tudós, hogy az idő csak azért van, mert mérni akarjuk. Tehát hogy kb tulajdonképpen egy nemlétező dolog.
2017. máj. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

#8! Ment a jelentés (Trollok off)

#9! És akkor megkérdőjelezed a dimenziók valóját? De érdekes amit mondasz, nem hallottam róla, hogy az időt tényleg nem mérték még úgy, mint a centit, kilót...

2017. máj. 25. 17:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!