Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi történik az energiával, ha...

Mi történik az energiával, ha az időt megállítjuk?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, ha az időt megállítjuk, megszűnik a tér. De a tér energiája csak nem veszhet el? Akkor mi lesz vele? Átalakul, talán zsugorodik,vagy egy központba tömörülés? A töltéssel rendelkező atomoknak ((szub-atomoknak)) van tömegük. Tehát a tér akkor mégsem szűnik meg? Ha mégis ez történne, lehetséges, hogy egy újabb ősrobbanás jönne létre,?

2017. máj. 25. 16:26
1 2 3
 11/22 Mojjo ***** válasza:
@7: semmi ilyesmit nem mond a relelm.
2017. máj. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Mojjo: #2 vagyok, igazából ezt akartam én is mondani, de sajnos nem sikerült valami jóra, utólag én is belátom. Köszi, hogy megtetted helyettem. A "de ez azért kissé más" részt kifejtenéd, kérlek? Nem vagyok meggyőződve, hogy tudom, miree vonatkozik az "ez".
2017. máj. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 Vree ***** válasza:
90%

Na megint valaki, aki magazinokból olvasott a relativitásról, és azt hiszi, érti. :D

Lehet jelentgetni öcsi (nem mintha sokra jutnál vele :D), de nem inkább a megértésre kellene törekedned?


Ne az észd oszd, tanulj a kommentekből, mert a kérdésed egy nagy káosz, javadra válna visszavenni egy kicsit és figyelni.


"Úgy tudom, ha az időt megállítjuk, megszűnik a tér."

EZT hol olvastad? Óriási ökörség.

(KOMOLY kérdés, írd le, hogy honnan vetted, hogy ellenőrizhessük/hozzászólhassunk.)


Minden modellben (ált. iskolás fizikai szinten is) tudunk pillanatokra lebontani. Nem kerül semmibe egy "fagyott", időben rögzített állapotot elképzelni. Hogy lehetne ez azonos a téridő megszűnésével? <- eleve, relativitásról gagyogsz, de a teret és időt mégis külön dolognak képzeled...

Van bármi fogalmad a témáról? De most komolyan tudni akarom.

2017. máj. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Itt mar olyan dolgokrol kellene vitazni ami inkabb filozofia szerintem. Az alaptetelek miatt ertem a kerdest, hiszen hogy lehet, hogy a kvantumechanika szabalyrendszere szerint nem passzol az relativitas elmelet, pl a foton problemaja, hiszen mikor fenysebessegel szaguldozik nincs tomege, amikor meg nyomja a napvitorlat akkor meg van...Ebbol levezteheto a problemad, de ugyan olyan elmeleti sikon mint ahogy megtettek elottem. Az en felvetesem abban all, hogyan tudjuk a fotont felgyorsitani fenysebessegre? Ha ez megvan(ugye vakumban hullamkent terjed) akkor megvan a valasz a kerdesedre. Ha kepes vagy a tudatod kivetiteni egy anyagnelkuli hullamallapotba ami pontosan fenykent(elektromagneses sugarzas) erzekelheto, akkor Te 0 dimenzios allapotba kerulsz. Remelem erre gondoltal
2017. máj. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Mojjo ***** válasza:

@14: "pl a foton problemaja, hiszen mikor fenysebessegel szaguldozik nincs tomege, amikor meg nyomja a napvitorlat akkor meg van"


Hát igen, ha egyetlen gondolatmeneten belül is összekeverjük az invariáns tömeg és a relativisztikus tömeg fogalmait, akkor abból valóban probléma lesz. De ez nem a foton problémája, erről biztosíthatlak :)

2017. máj. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Mojjo ***** válasza:
@12: egyszerűen arra utaltam, hogy attól, hogy léteznek részecskék, amelyek nem érzékelik az időt, még nem állítottuk meg azt.
2017. máj. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Mojjo nevű felhasználó válasza:


@14: "pl a foton problemaja, hiszen mikor fenysebessegel szaguldozik nincs tomege, amikor meg nyomja a napvitorlat akkor meg van"


Hát igen, ha egyetlen gondolatmeneten belül is összekeverjük az invariáns tömeg és a relativisztikus tömeg fogalmait, akkor abból valóban probléma lesz. De ez nem a foton problémája, erről biztosíthatlak :)


En ebben az esetben nem kevertem ossze hanem a fizika azon oldalara akartam reflektalni mint peldaul a kvantum mechanika azon problemaja ami az adott reszecske hatarozatlansaga(hullamterjedese az elektron eseten a ketres kiserlet soran) a megfigyelelheto. Vagyis a megfigyelo(a foton eseteben a kiserlet vagy interakcio tipusa) donti el hogy anyagkent vagy reszecskekent viselkedik, ebbol probaltam a kerdezonek egy valaszt fabrikalni, hiszen ha a foton tenyleges tomeggel rendelkezne hullamterjedese kozben nem erhetne el a fenysebesseget. Remelem igy egyertelmu es nem mondtam hulyeseg

2017. máj. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


A kérdésed egy nemlétező valóságra vonatkozik, ezért megválaszolhatatlan.


"Mi történik az energiával, ha az időt megállítjuk?"


Nem tudjuk megállítani az időt. Ahogy egy elektront sem tudunk elfelezni és fénysebességre sem tudunk gyorsulni. Ennyi erővel azt is megkérdezhetnéd, hogy ha léteznének egyszarvúak, akkor keresztezhetőek lennének-e a lovakkal. Honnan a nyavajából tudjuk, ha egyszer nem léteznek?

2017. jún. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

kérdező, a rel. elmélet pont azt mondja ki, hogy a sebességgel NŐ (!!!) a tömeg, nem csökken.

ezért nem lehetséges elméletileg sem, hogy tömeggel rendelkező test elérje a fénysebességet, mert honnan jutna energiához?

2017. jún. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Ha már ennyire filózgatunk... Mi a tér? Mi az univerzum? Mi van a táguló univerzumon kívül? Hol a határa? Mi van azzal a térrel, amibe semmi nincs? Na meg minden az időbe van értelmezve, ha megáll az idő, minden megáll. Ha lenne egy külső szemlélő, aki számára nem állt meg, az nem látna semmit, meg megfagyna. De ez, minden egyes időpillanatra igaz, ahogy már írták. Nem kell azt feltételezni, hogy örökre megállítják, elég, ha mondjuk az előbb valaki megállította, és szétnézett. Biztos én is rosszul képzelem el, de ha minden megáll, akkor csak minden megáll, és úgy marad ugyanabban a pozícióba, az ember is, az atom is, a foton is. A tömeg az egy kölcsönhatást leíró szám. Ha minden megáll nincs kölcsönhatás, de mégse megy szét semmi, mert az idő áll. És szeretném tudni, hogy mire képes egy egyszarvú öszvér!
2017. júl. 10. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!