Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Debrecent fogja vajon érinteni...

Debrecent fogja vajon érinteni a zivatarlánc, vagy ezt nem lehet megsaccolni sem?

Figyelt kérdés

Debreceni vagyok és mindig várom az esőt és a hidegfrontot ilyen meleg után.


Az időkép azt írja,hogy északnyugat felől érkezik zivatarlánc holnap.

Nekem az a gyanúm,hogy ha északnyugat felől jön ,akkor gondolom Győr,Sopron környékén éri el az országot és mivel egyenesen halad ,így délkelet felé megy tovább kb. Győr-Békéscsaba vonalban.

Így úgy gondolom,hogy ahol esni fog az: kb. Győr,Székesfehérvár,Kecskemét,Békéscsaba. Debrecen szárazon marad,de ugyanúgy Nagykanizsa is,mert nem esik bele az északnyugatról délkeletre tartó zivatarlánc vonalába. Mi akkor kapunk esőt,ha nyugatról jön a zivatarlánc,mert kelet felé halad tovább,Szombathely-Dunaújváros-Szolnok-Debrecen irányába.

Ekkor pedig Miskolc és ugyanúgy Szeged,Pécs ezek maradnak ki az esőből.


Amit leírtam ,lehet nem így van pontosan,de én így vettem észre. Tapasztalat.

Északnyugat felől jön,Debrecen lehet nem kap esőt,ha nyugatról jön akkor viszont valószínű.

Ezt én gondolom így.


Hogy tényleg így van,vagy kanyarodhat a zivatarlánc,(már elnézést,hogy így fogalmazok) stb. azt nem tudom,ezért tettem fel ezt a kérdést.


Szerintetek tényleg nem érinti Debrecent,ha északnyugat felől jönnek a zivatarok vagy esélyes?

Hogy van ezeknek a zivatarrendszereknek az útjuk? Esetleg fordulhatnak is ,vagy az egész ország felett is elterülhetnek akár?

Hogy van ez?


Előre is köszönöm a válaszokat.



2017. máj. 30. 14:46
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]

Ha jobbra lent a villámot is bepipálod, akkor kb. látszik a front, ami közeledik. Nem vagyok meteorológus, de szerintem van rá némi esély, hogy Debrecen is kap belőle.

2017. máj. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egy ilyen radarvideón követheted a zivatarlánc mozgását:

[link]

2017. máj. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi,megnéztem őket.Jó is lenne a debreceni nagy városi aszfaltra egy jó zivatar.
2017. máj. 30. 17:05
 4/5 A kérdező kommentje:

Csak azt nem értem még,hogy szokott olyan is lenni,hogy itt Magyarország felett keletkezik zivatarlánc,álltalában.a Duna és a Tisza vonalán. Ugye a víz felpárolgása miatt.

Debrecen felett nem igazán ,pedig itt meg nincs messze,viszonylag közel van a Keleti főcsatorna.

2017. máj. 30. 17:09
 5/5 A kérdező kommentje:
De amúgy nem nagyon értek ehhez a témához.
2017. máj. 30. 17:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!