Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az állati vagy a növényi...

Az állati vagy a növényi eredetű tejtermékek fogyasztása az egészségesebb? Miért?

Figyelt kérdés

oké, tudom, növényi "tej"


ha tudtok forrásokat is mellékeljetek, illetve, hogy mire alapozzátok a véleményeteket (talán tényeket)



2017. jún. 4. 22:24
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
51%

Ezt így általánosságban nem lehet megmondani.

Állati eredetű étel is kell, de a növényi talán azért egészségesebb, mert egy kicsit nehezebben képződik belőle az emberben zsír.

2017. jún. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

gondolok itt olyan dolgokra mint a tehenek hormonozása, hogy több tejet adjanak, ez tényleg megtörténhet az élelmiszer előírások/ ellenőrzések mellett?

illetve, h egyáltalán egészséges-e más állat tejét fogyasztanunk?

továbbá tényleg sok kalciumot tartalmaz a tej, vagy azt is utána adják hozzá? (olvastam erről)


növényi "tej" készítmények fogyasztásával kapcsolatban merülhet fel probléma?

2017. jún. 4. 22:40
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

"a tehenek hormonozása, hogy több tejet adjanak, ez tényleg megtörténhet az élelmiszer előírások/ ellenőrzések mellett?"

Hogyne!

Sőt, kapaszkodj meg: általános a hizlalószerek használata, MINDEN állatnál. Nem igazán jó dolog, hogy ilyet is eszel... hacsak nem vagy 40 kg alatt (felnőttként. Gyereknek meg különösen rossz a hizlalószer).

Ugyanez van az antibiotikumokkal.


"illetve, h egyáltalán egészséges-e más állat tejét fogyasztanunk?"

Semmi probléma vele, csak ne add csecsemőnek.


"továbbá tényleg sok kalciumot tartalmaz a tej, vagy azt is utána adják hozzá? (olvastam erről)"

Melyik konteóban hallottad ezt? Max. úgy tudom elképzelni, ha előbb kivonták belőle.


"növényi "tej" készítmények fogyasztásával kapcsolatban merülhet fel probléma?"

Hogyne:

1: Ott aztán teli lehet hozzáadott hormonokkal,

2: MIBŐL VAN? A tehéntejet legalább ismerjük...

2017. jún. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
a rizstejet például otthon is el lehet készíteni, csupán rizs és víz kell hozzá. viszont a többiről nem tudok nyilatkozni, és ugyebár abban sem lehetünk biztosak, h a dobozolt rizstejben valóban rizs és víz van.
2017. jún. 4. 23:33
 5/29 anonim ***** válasza:
46%

A tejet azért iszod, mert krémes és finom. Jó a reggeli kávéba.

A növényi tej magvak áztatásával keletkezik. Hogy lehet az finom? Ne sanyargassuk magunkat, mert napi 2-3 dl tej fogyasztása nem kerget ki a világból. Ha pedig a rizsből kioldódott keményítőt akarod inni, meg a kókuszból kioldódó anyagokat, akkor nosza.

2017. jún. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:

Én fosok a tehéntejtől, nekem valahogy nem jön át, hogy ez valami egészséges dolog lenne.


Növényi tejeket még nem ittam, de nem is vágyok rájuk.

2017. jún. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
18%
"nekem valahogy nem jön át, hogy ez valami egészséges dolog lenne" - a kérdező írta idézőjelben, hogy "tej". Amit a boltban, dobozban árulnak, az ugyanúgy csak idézőjelben "tej". Próbáld ki egyszer a valódi tejet! De az is lehet, hogy laktózérzékeny vagy. Az pedig erős a gyanúm, hogy a homogénezett "tej" miatt alakul ki sokakban. Amíg nem találták fel a homogénezést (vagy nem volt elterjedt), érdekes módon soha senki nem is hallott laktózérzékenységről, mindenki vidáman itta a tejet, rá volt írva a zacskójára, hogy "a tej élet, erő, egészség". Most meg a laktóz mellé itt van a kazein, ami szerintem kb. "az új koleszterin"... A koleszterin felfedezése miatt az állati zsírokról átálltak a koleszterinmentes, "szívbarát" növényi margarinokra az emberek, fullra transzzsírsavakkal, amitől milliószám hullottak, ennél fogva kicsit óvatosan fogadom az "igyunk növényi tejet, mert laktóz, kazein, jajjaj" divatokat... Minimum 8000 éve isszuk a tehéntejet (a valódit), ha baj lenne vele, szerintem már észrevettük volna. (Ugyanez az érv a tojásnál is megállta a helyét, amit meg még sokkal régebb óta eszünk.)
2017. jún. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 dq ***** válasza:

Hát igen. Ha a ''jaj, ez+az van benne, és ez+az szar, egészségtelen'' indolás már hiteltelen, akkor marad a konzervatív: ''eddig is jó volt'' szemlélet.


Ha az ember a lehetséges károk minimalizálására törekszik, akkor nem ugrik fejest az új csodaszerekbe, csodamódszerekbe.



Amúgy a risz+víz vagy a tehéntej hogy lehetne már egészségtelen, a kérdést sem igazán értem. Amit a mezőn találsz és nem mérgesgomba vagy tiszafa, azt meg lehet enni. Ha a piacról veszed meg, akkor még finom is.

2017. jún. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
75%

Igen valószínű, hogy laktózintoleranciám van, mint a föld népességének a többségének.


"Becslések szerint világszerte a felnőtt népesség 75%-a nem képes teljes egészében lebontani a tejcukrot. Ez az arány Észak-Európában 5, míg Dél-Európában 71%, de egyes ázsiai és afrikai országokban akár 90% is lehet."


Megmagyarázhatnád a többi embernek is, hogy a fosás egészséges, én már tudom.

2017. jún. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Talintulli, már hogy lehetne a homogénezéstől laktóz-intoleranciád? A laktóz-intolerancia attól van, hogy nem tudja az ember lebontani a tejcukrot. A homogénezés meg egy mechanikai eljárás, amivel a nagyobb zsírcseppeket kisebbeké "verik" szét.

Gyanítom, hogy azért nem láttál régebben ennyi laktózérzékenyt, mert 1, akinek csak enyhébb érzékenysége van, az csak kicsit szeles lesz, esetleg lágyabb lesz a széklete. Sokaknak fel se tűnik, pláne, ha nem ismerik ezt az állapotot. 2, régebben inkább feldolgozva fogyasztották a tejet, ugyanis hűtőszekrény híján az hamar megromlott. Az aludttej, túró, vaj és a sajtok pedig kevesebb laktózt tartalmaznak, mint a nyers tej.

A kérdésre visszatérve, egyik féle tej sem egészségesebb a másiknál. Ha bírod a tehéntejet és szereted, akkor nyugodtan fogyaszd, egy egészséges, változatos étrendbe be lehet illeszteni. Ha meg nem bírod a rendes tejet, vagy amúgy szereted a növényi tejitalokat, akkor idd őket nyugodtan. Ezekben a növényi izékben nem sok minden van amúgy.

Forrásnak:

[link]

[link]

2017. jún. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!