Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az állati vagy a növényi...

Az állati vagy a növényi eredetű tejtermékek fogyasztása az egészségesebb? Miért?

Figyelt kérdés

oké, tudom, növényi "tej"


ha tudtok forrásokat is mellékeljetek, illetve, hogy mire alapozzátok a véleményeteket (talán tényeket)



2017. jún. 4. 22:24
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

Mikor egy állat teljes egészében elfogyasztásra kerül viszonylag kevés anyatej található benne.

Nem egy elterjedt táplálkozási mód, hogy felnőtt állat más állat tejét fogyassza rendszeresen.


Így teljesen felesleges lenne felnőttkorban is "gyártani" egy haszontalan enzimet. (energiába és fehérjékbe kerül)

Amelyik állat felnőttkorban is termelte az kihalt.


Az embernél is csak párezer évre tehető a felnőttkori tejfogyasztás, ami evolúciós szempontból nagyon rövid idő.

Főleg, hogy kicsi a szelekciós nyomás. Még ha szükséges is az állati fehérje és zsír, a tejben található rosszul emészthető laktóztartalom könnyen csökkenthető pár napos érleléssel vagy tartósítással.


Na meg az emberiség egy része csak az elmúlt párszáz évben találkozott "tejtermelő" állatokkal, így esélye sem volt hozzá genetikailag alkalmazkodni.

2017. jún. 6. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

" Keleten már csinálják ezt. "


Azok, akik medveepével meg tigrisbőrrel kenegetik a kukacukat meg kacsaembriót esznek?

2017. jún. 6. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 dq ***** válasza:
0%

#19: " A táplálékláncot ne keverd az utódgondozással kényed-kedved szerint. "


Én keverem? Nem is tudom...

.. nem te írtad véletlenül, hogy a tehéntej biztosan egészségtelen, hiszen nem személy szerint a Te kedvedért választódott ki?


Ez hogyan jön össze azzal, hogy minden állat és növény azért él, hogy megegyed?


Valamit nagyon nem értek itt *tűnődik*.

2017. jún. 6. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 RoseTyler ***** válasza:

#23: Igen, te kevered. És nem is csodálom, ha nem érted.

Idézd már be szó szerint, hogy hol írtam le azokat, amiket te nekem tulajdonítasz. Látom, imádsz csűrni-csavarni. De igazából ez a te bajod. A kötözködés és az értelmes vitázás között óriási különbségek vannak. Te pedig sajnos az előbbit műveled. Így nincs értelme belemenni a játszmádba, mert úgysem fogod megérteni, hiszen nem is akarod, csak hajtogatod a magadét. Úgyhogy pusszantalak, és inkább rágódj még egy kicsit a leírtakon, hátha megérted. (És igen, szurkálódós kedvemben vagyok, ha nem alszom.)

2017. jún. 6. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 Wadmalac ***** válasza:
100%

Talán csak marginálisan kapcsolódik a témához, de én magamon megfigyeltem, hogy ha kihagyom az étkezésemből a tejet (sovány, dobozos, bolti), akkor elég rendesen tudok fogyni, míg ha nem, akkor drasztikus sanyargatás kell minden kilónyi soványodáshoz.


Elég nehezemre esik leállni a tejjel, én nagyon sok kaja után egyszerűen ezt kívánom, hűtőhidegen. Napi 1 liter simán lemegy.

Tippem sincs, hogy a laktóz, a zsír, vagy az esetleges "tehéntuning" hormon maradványa az ok, de engem spec hízlal, jobban, mintha cukros teával, üdítővel váltom ki.

2017. jún. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 RoseTyler ***** válasza:
100%

#23: Na, miután kialudtam magam, itt van még neked tűnődnivaló:

Ha már belekeverted a dologba a táplálékláncot... A gyümölcsök kivételével kb. semmi sem azért készül/él, hogy te megegyed. És nemcsak az állatok, hanem még a növények jelentős része is védekezik ellened. Némelyek láthatóan (pl. tüskékkel), mások alattomosan (pl. mérgező anyagokkal). Sőt olyanok is vannak, amiknek lassan érvényesül rajtad a hatásuk (pl. bekavarnak a hormonrendszeredbe, hogy odavágjanak a szaporodásodnak). A gyümölcsöknek viszont ugye az a céljuk, hogy elfogyaszd őket, a magjaikat meg ezáltal eljuttasd valahova távolabb. De éretlen formájában a paradicsom is mérgező, hiszen próbál visszatartani attól, hogy elrontsd a szaporodását.


A tejre visszatérve pedig... Szerintem nem egészséges dolog egy egészen más fejlődési ütemű faj kicsinyének készülő tejet rendszeresen fogyasztanunk. Benne a számára ideális adag növekedési hormonnal (most eltekintve a gyógyszermaradványoktól).

Az embergyerekek is egy bizonyos kor után (nem csak a modern társadalmunkban) maguktól elválasztódnak akkor is, ha az anyjuk amúgy nem korlátozza a szoptatásukat. A többi emlős kicsinye is "lejön a tejről". Talán rosszat akarnak maguknak, hogy befejezik a tejfogyasztást? Reagálva egy másik kommentre közben: ha felnőtt korban mondjuk terápiás céllal fogyaszt valaki emberi anyatejet, azt el tudom fogadni és talán értelme is van, hiszen segíthet a bélflórának. De huzamosabb ideig ezt sem gondolom jónak.


Egyébként meg, kedves dq, nyugodtan lehet velem kötözködni meg g.nyózni, nem hat meg. Én ezt gondolom a témáról, és pont nem attól fog megváltozni a véleményem, ha beszólogatsz. Ha leírod értelmesen a saját véleményedet, akkor az is itt lesz a többi mellett, azt is olvashatják mások, és mindenki eldöntheti, hogy kivel ért egyet és kivel nem.

2017. jún. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 dq ***** válasza:

"A gyümölcsöknek viszont ugye az a céljuk, hogy elfogyaszd őket, a magjaikat meg ezáltal eljuttasd valahova távolabb. "


Egészen biztos.

2017. jún. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 dq ***** válasza:

#24: "Idézd már be szó szerint, hogy hol írtam le azokat, amiket te nekem tulajdonítasz."


Pontosan itt írtad, hogy egészségtelen/haszontalan, mert nem azért lett elõállítva hogy megegyék:


"Vagyis amíg szoptat az anyánk, addig az ő teje egészséges számunkra. Utána nincs szükségünk állati tejtermékekre, hiszen egyik emlős sem azért termeli a tejét, hogy azt egy más faj felnőtt egyede fogyassza el. "


De ezt az elõbb is beidéztem szó szerint.

Fogalmam sincs, mit rugózol ezen.


Ha nem úgy gondolod ahogy leírtad akkor módosítsd vagy egészítsd ki, ha úgy gondolod hogy egy anyag egészségessége attól függ hogy mi célból állítják elõ (miközben rámutattam hogy èppen ellenkezõleg) akkor nem tudok segíteni, ha meg lexarod, akkor hagyd figyelmen kívül.

Nekem támadnod ez miatt tök felesleges.

2017. jún. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 RoseTyler ***** válasza:
#28: Erre most írok egy ilyen lejárt LOL-t. Akár megérted miért, akár nem.
2017. jún. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!