Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hány csillagrendszert/bolygót...

Hány csillagrendszert/bolygót ismerünk, ahol feltételezhető élet?

Figyelt kérdés
Nagyon sokan mondják, hogy csillagok milliárdjai, sőt galaxisok milliárdjai elég nagy hely, hogy máshol is legyen élet a Földön kívül. Lehet is benne valami. De! A környezetünkben lévő csillagok, bolygók nagy része idővel kiesett ebből a lehetőségből. Hogy csak néhányat említsek, az Arcturus, Pisztolycsillag, Proxima Centauri, Sirius kiesnek (tudtommal, de ha tévedek, valaki biztos kijavít). A Tau Ceti sokáig esélyes volt, de mintha ott is valami miatt kizárták volna az élet lehetőségét.
2017. jún. 11. 14:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Bárhol lehet élet. Nem csak a földihez hasonló életformák létezhetnek, amelyeknek hozzánk hasonló körülményekre van szüksége. Még a Földön belül is nagy különbségek vannak, még egy fajon belül is. A busman szemével a sarkvidék, az eszkimóéval a sivatag nem alkalmas életre. És akkor még nem is beszéltünk a mélytengeri életformákról. És ez csak egy bolygón belül. Ki tudja, hol kik/mik milyen formában léteznek...


[link]

2017. jún. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 dq ***** válasza:

#1:

Pfff.. A "feltételezhető élet" már definiálva van, nem szükséges újra definiálnod, ráadásul úgy, hogy ne legyen jelentése.


Kérdező: google.hu

2017. jún. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A Vénuszon vagy a Merkúron pl. nem sok esélyt látnék életre, de természetesen elképzelhetők speciális élőlények, melyek alkalmazkodni tudnak a több száz fokos hőingadozáshoz, vagy ellenállóak a Vénusz extrém viharaival szemben.

Nem tudom, pl. a Proxima Centauri esetében eleve esélyes-e, hogy az említett két bolygónál barátságosabb bolygók legyenek, ahol pl. akár a bepottyanó meteorok nem csapják kupán az éppen kialakulni készülő életformát. Igaz, arról talán nagyon keveset tudhatunk, hogy milyen légkörül lehet ilyen távoli bolygónak.

2017. jún. 11. 22:45
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de unalmas már ez a téma.

Nagy dobpergés mellett mindig lehozzák, hogy most találtak egy bolygót...aztán fingjuk nincs semmiről, csak találgatnak.

Vagy 10 éve beharangozták az Európát is, hogy delfin szerű lények lehetnek ott...a vízben...

2017. jún. 12. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"a Proxima Centauri esetében eleve esélyes-e, hogy az említett két bolygónál barátságosabb bolygók legyenek" - látom, csak nem tudsz elszakadni attól a földközpontú nézőponttól, hogy földi körülmények = ideális, maximálisan fullosan kényelmes és barátságos - minden más = barátságtalan, de azért lehet, hogy sikerült valaminek hozzá alkalmazkodni valahogy.

Jelenleg a központi csillagunk által légneművé forralt nitrogén-oxigén keverékben "sülünk", ami négyzetdeciméterenként egy mázsával nehezedik ránk. Ez mégis mitől "barátságos"? Annak a szemében biztos nem, akinek 25 celsius helyett 25 kelvin a szobahőmérséklet.

Mindenhol csak olyan élet fog tudni létrejönni, aminek pont ideális az a körülményrendszer, ahol létrejött.

2017. jún. 12. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

5. Értem, mit akarsz mondani, de akkor tudnál konkrétabb elképzeléseket is mondani ezekről a létformákról?

Én eleve a légkört említettem, mely elégeti a meteorokat. ha ez nincs, akkor már jóval kisebb az esély más létforma kialakulásához is, mert meteorzáporban nem könnyű meglenni, de javítsd ki, ha tévedek, és kérlek, kicsit legyél konkrétabb, mert a téma sokkal összetettebb ennél. Például kifejtenéd, hogy ahol nincs víz, ott szerinted mi és hogyan tudhat kialakulni? Egyes holdakon van víz, erről már volt szó, de sok égitesten nincs folyékony halmazállapotban.


4. Persze, unalmas téma, azért is szeretnék kicsit komolyabban belelátni most már az eddigi ismereteink alapján. Félretéve a szenzációhajhász sajtót és hasonlókat, kicsit komolyabban nézni erre a kérdésre.

2017. jún. 12. 13:38
 7/8 anonim ***** válasza:

Először is a napunkhoz hasonló korú és típusú valamit fősorozatbeli csillagot kellene találni. Ebből kevesebb létezik a környezetünkben mivel túlnyomó többsége a csillagoknak vörös törpe mely túl hideg valamint ha megfelelő lenne is a bolygók távolsága az élethez a fler-ek elpusztítanák azt. Lásd a Trappist-1

[link]

2017. júl. 15. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Tehát gyakorlatilag az univerzum (Tejút) általunk látható részében nincs ilyen csillagrendszer, exobolygó.

Még néhány Hold a Naprendszerünkben lehet esélyes talán, a víz miatt. Bár túl meleg ott sincs, szóval valami eléggé kezdetleges létformák lehetnek ott is, ha lehetnek.

2017. júl. 15. 09:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!