Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Vegyészek! Írnátok tipikus...

Vegyészek! Írnátok tipikus számítási feladatokat melyek munkátok során fontosak? Szerves/szervetlen reakció a gyakoribb, ha ilyet csináltok? :D

Figyelt kérdés
Csupán kíváncsiságból kérdem, mint leendő vegyész. Már nagyon várom, hogy én is azzá válhassak, így is nagy élvezettel szoktam magam belevetni a laboratóriumi munkavégzésbe meg a kiadott feladatok elvégzésébe ;)

2016. ápr. 19. 21:23
 1/2 Walter_Dornberger ***** válasza:

hígítási feladatok.

pl mennyi víz kell 5 kg 96% kénsav adott koncentrációra hígításához.

A reakciók és reakciókinetikához:


Adott elsőrendű reakciónál mennyi időt kell a reaktorban tölteni a cuccosnak, hogy a konverzió x % legyen.


Rektifikáció: kolonna számítás, szükséges hossz és tányérszám.

2016. ápr. 20. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én főleg szerves preparatív munkát végzek. Szóval egy tipikus gyors számolás:

Ott a mérlegen épp 15,27 g kiindulási anyag egy gömblombikban, ahhoz mennyi 10%-os reagensoldatot adjak, hogy 1,1 ekvivalensben legyen?

Illetve: Klórozom klórgázzal az anyagom, a kiindulási anyag 105,27 g, a lombik gázbevezetővel, kónusszal, mágneses keverőbabával oldószerrel és katalizátorral 576,14 g, ha azt mondjuk, hogy 90%-ig érdemes vinni a reakciót, mekkora tömegnél hagyjam abba?

2016. ápr. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!