Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Dihidrogén-szulfid hogyan...

Blogeres kérdése:

Dihidrogén-szulfid hogyan reagál jóddal és kén-dioxiddal?

Figyelt kérdés
A reakcióegyenlet kellene nekem, és hogy a H2S ezekben a reakciókban redukál v. oxidál. Tehát Dihidrogén- szulfid kálium jodidos jódoldatban az első. Dihidrogén- szulfid és kén-dioxid a második. Sürgős lenne, minden segítő válaszra megy a zöld kéz!

2017. jún. 30. 21:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

H2S + I2 = 2 HI + S (H2S redukál)

2 H2S + SO2 = 3 S + 2 H2O (H2S szintén redukál)

2017. jún. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon hálásan köszönöm, ez valóban gyors volt! :D Ment a zöld.
2017. jún. 30. 21:38
 3/7 Walter_Dornberger ***** válasza:
100%

A h2s + jód esetében elemi kén keletkezik és hidrogén jodid az oldat elszintelenedik, mert a szines elemi jód oxidációs száma 0 ról -1 re csökken, a kén oxidációs száma -2 ről nullára növekszik, elemi kén kolloid válik ki.

így az egyenlet: I2+H2S = 2HI + S


Kén dioxiddal:


2 H2S + SO2 = 2 H2O + 3 S


itt a kén kétféle oxidációs számmal van jelen: a H2S-ben -2 mint előbb a SO2 ben -definició szerint - +4 , innen adódik a sztöchiometria.

2017. jún. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm oda is ment. Esetleg ha itt vagytok, tudtok olyan lúgot mondani, amivel elemi nátrium reagál? Mert eléggé kezdek vele úgy lenni, hogy nincs.
2017. jún. 30. 22:12
 5/7 Anonymus012 ***** válasza:

Lehet félreértem a kérdést.

De nekem ez jutott eszembe:


NaOH oldat.

Ugye az oldatban van NaOH,ezzel nem fog az Na reagálni,de a H2O-val igen:


Na+H2O=NaOH+0,5 H2

2017. júl. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

A nátrium, cseppfolyós ammóniával a következő reakcióegyenlet szerint reagál:

2 NH3 + 2 Na = 2 NaNH2 + H2

Mivel az ammónia oldatban lúgos, erre tudok gondolni csak. :) Remélem segítettem.

2017. júl. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Walter_Dornberger ***** válasza:

Én is egy érdekes reakciót (meglepő mert a googli kereés nem a valóságot adja, de ami eredményét tekintve a kivételek közé sorolható, ezért illendő tudni séróból) írok le:

2Na + O2 = 2 Na2O2,

vagyis a nátrium tiszta oxigénben vagy széndioxid és vízmentes levegőben peroxiddá ég el, nem oxiddá!

Erdey Grúz : vegyszerismeret,

[link]

2017. júl. 5. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!