Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van két pont a síkban A és B...

Henike00 kérdése:

Van két pont a síkban A és B egymástól nagy távolságra, és van egy rövid vonalzónk. Körző használata nélkül össze kell kötni a két pontot a vonalzóval. Hogyan csináljuk?

Figyelt kérdés

Ötlet:

húzunk két tetszőleges egyenest mindkét pontból, a metszetük legyen C pont. Valahogy szakaszokat rámetszük mindkét egyenesre, és végül két hasonló háromszöget kapunk, és meglesz, hogy milyen szögben kell elindulni az A pontból a B felé, és folyamatosan a vonalóval hosszabítva eljutunk a B-ig.


Valami hiányosságot érzek az ötletben, valamit másképp kellene, vagy valamilyen kikötéssel, csak nem tudom, hogy hogyan. Valakinek valami ötlete?



2017. jún. 30. 22:09
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
31%

Én inkább mindkét vonalat egy pontból indítanám.

Majd a két vonal közötti szöget felezgetve közelíteném a tökéletes AB szakaszt.

2017. jún. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
0%

A-ból mellélősz B-nek jobbról, balról egy-egy vonalat.

B ponton keresztül összekötöd háromszöggé a két vonalat. A háromszöged sarokpontjai így A,X é Y mondjuk

Húzol kismillió párhuzamost az XY szakasszal egészen megközelítve az A pontot. Ezeket a párhuzamosokat az AX, AY szakaszokat metsző pontjaik között felosztod olyan arányban ahogy a B pont osztja az XY szakaszt.

Az így kapott pontokat összekötöd és slussz.

2017. júl. 1. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
0%
*A, X és Y mondjuk
2017. júl. 1. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Az nincs kikotve, hogy az egy szakasz legyen :) Lehet hullamos girbe gorbe is :) Vagy olyan egyenesek amilyeneket csak akrtok :)


Remelem ertitek a viccet, de a szovegezes szerint tok mindegy :)

2017. júl. 1. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
44%

>"A-ból mellélősz B-nek jobbról, balról egy-egy vonalat."

Csakhogy ahhoz nem elég hosszú a vonalzó, hogy utána B-n keresztül háromszöggé zárhassuk.

Amúgy egy darab vonalzóval lehet párhuzamost szerkeszteni, vagy szöget felezni? (Nem tudom, csak kérdezem.)


Kérdező, a rövid vonalzón (és a ceruzán) kívül nem lehet használni semmit? Hosszúságot lehet mérni, vagy csak egyeneseket húzni?

2017. júl. 1. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
27%
Amire én gondoltam, hogy szerkeszteni kellene a pontok közé négyzetrácsokat, szóval olyan legyen mint ha egy füzetben lenne. Az egyik mondjuk a vízszintes vonalakat könnyen meg lehet csinálni így, hogy a függőlegesek pedig pont 90°-ban metszék őket az már nagyobb kihívás, de talán valamennyire szemmértékkel is pontosan meg lehetne csinálni. Ha ez megvan, akkor a két pont közötti kockák számából meg lehet mondani a távolságukat, de ami fontosabb hogy a vízszintes vonalakhoz képest azt is, hogy az egyik pontból hány fokra látszik a másik pont. Ez alapján már ki lehet számolni és jelölni mondjuk 5 centinként hogy a kettő közti vonal hova fog esni majd ezeket a pontokat meg összekötni.
2017. júl. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
0%

2 es voltam.


Ha mondjuk A pont Budapesten, B pont Nairobiban van akkor nem megy.


De ha 3 méter a táv akkor a vonalzód előbbre tologatásával mellé tudod lőni az első vonalat, utána a másikat.


És a B ponton keresztül kezded az X, Y szakaszt! Húzol egy vonalat ami B-t magába foglalja majd ezt hosszabbítod vonalzó tologatással.


Ha nem érthető az szánalmas.

2017. júl. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
5%

#7 ne magyarázd túl, amit #2-ben leírtál. Az úgy jó, ahogy van.

Egyenes meghúzása a vonalzó apró eltologatásával addig folytatható, míg meg nem unjuk. Párhuzamosok rajzolása se gond, ha másképp nem, a vonalzóról feltételezzük, hogy téglalap, tehát a két éle párhuzamos. A többi már csak méregetés, a hasonló háromszögek tulajdonságai alapján.

A fő ötlet kitalálása a geometria ismeretét tételezi fel. Utána semmi gondolat, pusztán türelemjáték.

2017. júl. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
0%

Jó csak nem értik páran..


Azt tényleg nem írtam le, hogy a B pontból kell indítani a háromszög harmadik oldalát.

2017. júl. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 Baluba ***** válasza:
31%

Amennyiben a vonalzó euklidészi, csak nem végtelen hosszú, akkor szerintem a feladat nem megoldható. Szerintem a sík komplex számokkal azonosítása, majd a megengedett szerkesztések által generált csoporttal (mint a szögharmadolás lehetetlenségének bizonyítása) ez bizonyítható, de most ezt nincs időm végiggondolni.


Amennyiben tudunk mérni, két oldala van a vonalzónak, vagy bármi egyéb tulajdonsága van, akkor tudunk merőlegest állítani adott pontból, és a feladat megoldható például a 2-es válaszoló módszerével.

2017. júl. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!