Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy fekete lyuk életének van...

Egy fekete lyuk életének van vége? És ha igen, miért és hogyan?

Figyelt kérdés

Én gondolom hogy el tud pusztulni még egy fekete lyuk is, egyszer mindennek vége lesz, csak a kérdés az, hogy ezt mi váltja ki, és miért.


+Extra kérdés, sütit kapsz az érte adott válasz(ok)ért: Az az anyag és információ hajtja a fekete lyukat, amit magába szív? (A sütit majd közvetlen utalással küldöm).


Köszi a válaszokat!



2017. júl. 1. 09:53
 1/10 anonim válasza:
100%

Ird be a wikibe, hogy Hawking-sugárzás.

Ha ez a megjósolt dolog létezik, akkor durva sok időn belül a fekete lyuk elpárolog.


Mi az hogy hajtja? A fekete lyuk egy NYELŐ (lásd matematika, fizika) nincs szüksége "hajtásra"

2017. júl. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A fekete lyuk egy speciális tulajdonságokkal rendelkező objektum, aminek a belső szerkezetéről meglehetősen keveset tudunk. De a világfelfogásunk alapján minden változik, tehát egyszer az a konkrét fekete lyuk is más lesz, például egy ködfelhő. Az időtartamokat illetően gondolja arra, a szikla sem örök. De vannak 4-5 milliárd éves sziklák is.

Az extra kérdéshez. A sütidet megkapod, ha megérted a kérdésben szereplő fogalmakat. Az információ egy absztrakt fogalom. A hordozója sok minden lehet. Mágneses tér, elektromos tér, sugárzás, vagy egy darab teleírt papírlap, netán egy fájl egy adathordozón. Az információ kizárólag az ember vonatkozásában értelmes, az embernek van tudata, ő használja fel. Az üveg számára nincs információ, mindössze például napsugárzás, ami az ember számára viszont hordozhat (sőt, hordoz is) információt. Persze nem minden ember számára, csak, aki megérti.

2017. júl. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A fekete lyukak párolognak (Hawking-sugárzás, nézz utána).

A világűr jelenlegi hőmérsékletén egy normál vagy egy nagy méretű fekete lyuk sokkal kevesebbet párolog, mint amennyi anyagot elnyel, tehát hízni fog.

Azonban a világűr hűl, és majd lesz olyan idő, amikor előbb a kisebb, majd a nagyobb lyukak is elpárolognak.

Bizonyos nagyság alatt a lyuk nem stabil, felbomlik.


Tehát igen: van vége az életüknek.

Azt én sem értem, hogy minek kéne hajtania őket. Túl sok űrfilmet néztél (tudod: ott, ha kikapcsolják az űrhajó motorját, akkor leáll, és csak áll az űrben).

2017. júl. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 nontau ***** válasza:

Jelenleg az Univerzum hőmérséklete 2.7 Kelvin, ez alig magasabb mint az abszolút 0 fok. Sztem, ha az összes csillag elégeti fűtőanyagát fenti hőmérséklet is csökkenni fog, ekkor kezdenek "párologni" a fekete lyukak vagy kezdenek bomlani vagy olyat csinálnak amire még nem is tudunk gondolni.

A fekete lyuk fizikája ismeretlen a fizikusok számára, szingularitás, ahol az általunk ismert törvények érvényüket vesztik, a fekete lyuk szőrtelen, tömege van és forgási sebessége, ennyit tudunk jelenleg.

Hawking sugárzás és egyéb anomáliák sztem erőltettek és kicsit túl misztifikáltak, senki nem ismeri a fekete lyuk fizikáját mint azt fentebb is jeleztem, ezért szabad a gazda, mindenki azt mond amit gondol az ésszerűség határain belül.

2017. júl. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Mojjo ***** válasza:
91%
@4: a Hawking-sugárzás bőven a szingularitáson kívül keletkezik, ahol tökéletesen működnek a jelenlegi fizikai modelljeink is.
2017. júl. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 dq ***** válasza:

> ahol tökéletesen működnek a jelenlegi fizikai modelljeink is.


Amennyire tudom, több mint 40 éve nem passzol össze az eseményhorizont-tulajdonság a kvantummechanikával: [link]


És már az eseményhorizonton mások a modellek:

[link]

(van egy csomó elképzelés)

2017. júl. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Mojjo ***** válasza:
91%
@6: a Hawking-sugárzásnak egyrészt a világon semmi köze az információs paradoxonhoz, másrészt az eseményhorizonton kívül keletkezik.
2017. júl. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 dq ***** válasza:

> Az extra kérdéshez. A sütidet megkapod, ha megérted a kérdésben szereplő fogalmakat. Az információ egy absztrakt fogalom.


he?


> A hordozója sok minden lehet. Mágneses tér, elektromos tér, sugárzás, vagy egy darab teleírt papírlap, netán egy fájl egy adathordozón. Az információ kizárólag az ember vonatkozásában értelmes, az embernek van tudata, ő használja fel. Az üveg számára nincs információ, mindössze például napsugárzás, ami az ember számára viszont hordozhat (sőt, hordoz is) információt. Persze nem minden ember számára, csak, aki megérti.


A fizikában az információ alatt leginkább entrópiát értenek. Shannon is ugyanígy definiálta az információt.

Entrópiától különböző felépítés lehet Turing gépekkel: [link]


De neked azt hiszem, erre lehet szükséged: [link]

2017. júl. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 dq ***** válasza:

> ahol tökéletesen működnek a jelenlegi fizikai modelljeink is.


Amennyire tudom, több mint 40 éve nem passzol össze az eseményhorizont-tulajdonság a kvantummechanikával: [link]


És már az eseményhorizonton mások a modellek:

[link]

(van egy csomó elképzelés)

2017. júl. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Mojjo ***** válasza:
@9: időhurokba kerültél? :D
2017. júl. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!