Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Jobb lenne ülve aludni, mint...

Jobb lenne ülve aludni, mint fekve?

Figyelt kérdés

Néha elpilledtem ülve, és nagyon kellemes érzés volt, sokkal jobban felfrissültem 5-10 perc szundikálástól, mint 8 óra fekve alvástól. Valamikor leültem egy tóparton pihenni egy padra, elszundítottam, 5 perc telt el de azt hittem, fél óra volt, és sokkal frissebb lettem. Néha olyan kellemes érzés van, ha ülve elpilledek, mintha minden teher leesne rólam. Fekve alváskor ilyenek nem szoktak lenni, csak zutty, nem emlékszem semmire, és sokszor nem is vagyok jelentősen frissebb reggelre, úgy kell összekaparni magam, hogy nosza keljünk már fel.


Ha ennyire jótékony az ülve alvás, miért nem terjedt el legalább annyira, mint a fekve alvás?


És ha fekve alszik az ember, akkor az agy miért nem megy át azon, amikor ülve alvásnál?


2017. júl. 2. 20:08
 1/7 zupo0110 válasza:
46%

érdekes... én osztálykiránduláson a buszon aludtam el ülve és tényleg többet ért mint 8 óra fekve alvás,

Asztihszem azért jobb mert mindenki azthiszi hogy akkor a legjobb a vérkeringés ha fekszem de mivel az ember sokat ál lehet hogy úgy fejlődött (a gravitáció miatt) hogy fölfelé erösebben áramlik,ezért ha fekszem több vér megy az agyamba a megszokottnál viszont ülve ugyanugy felfelé kell pumpálni a vért ami nehezebb és ezért nem kap tul sok vért ha ilyen van, amugy nem értek hozzá csak ez jutott eszembe :)

2017. júl. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A felvetésed jó, de kifelejtetted, hogy az izmoknak is pihenniük kell. Bármennyire kényelmesen ülsz, a hátad, vállaid, stb nem tudnak teljesen ellazulni. Ez csak fekve lehetséges. Ráadásul nem ugyanaz néha elbóbiskolni ülve, mint mindig így aludni. Ha hetekig-hónapokig ülve kellene aludnod, garantálom, hogy már nem lenne annyira jó, és le akarnál feküdni.
2017. júl. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem mondtam, hogy mindig ülve kéne aludni. Ha legalább annyira elterjedt volna az ülve alvás, mint a fekve, akkor az azt jelentené, minden nap pihennek az emberek ülve IS 5-10 percet. Tudvalevő, hogy az emberek egy része délután is szeret kicsit aludni, de azt sem ülve.

Azt is elhiszem, hogy az izmok, hát, stb. nem pihen ülve annyira. De még mindig nem értem, ülve miért van ez a kis "ajándék", amiről sokan nem is tudnak.

2017. júl. 2. 20:48
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Talán mert akkor alszol el ülve, mikor már nagyon fáradt vagy és így az a kis alvás is jobban esik, mint a semmi.
2017. júl. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
4. Szerintem nem kell nagyon fáradtnak lenni hozzá. Becsukom a szemem, lazítok, és egy idő után kicsit elszenderülök, és az tök jó!
2017. júl. 3. 15:19
 6/7 anonim ***** válasza:
76%

Néha elalszom ülve, főként utazás közben, de körülbelül 3 másodpercenként felébredek, hogy a fejem hol oldalra billen, hol előre csuklik. Ez egyáltalán nem pihentető.

Amikor ülve egy jót szundikálsz, azaz nem alszol, akkor a törzs és nyakizmaid nem ernyednek el, különben leesnél a székről. Ez hosszú távon nem lenne pihentető.

Más az, hogy ebéd után az irodában, miután éjjel aludtál 8 órát, szundikálsz 5 percet, és frissnek érzed magad, mintha minden nap ülve kéne aludnod.

2017. júl. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Persze, én is olyan 5 percre gondoltam csak, nem hosszabb időre.
2017. júl. 3. 19:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!