Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valaki hétköznapi nyelven...

Nex11 kérdése:

Valaki hétköznapi nyelven eltudná magyarázni hogy a kozmológiai állandót hogyan kell elképzelni? És hogy mit jelent pontosan? Rákerestem wikipédián, de nem értettem, mert ott csak képletek voltak.

Figyelt kérdés

2017. júl. 4. 21:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Az altalanos relativitaselmeletet nem lehet 'koznapi' nyelven elmagyarazni.


Ha mindenkepp akarod, tessek: Einstein azert vezette be ezt a (nem-nulla) allandot , hogy az egyenletei, amiket egy statikus Univerzumhoz alkotott meg, ne okozzak a modell gravitacio altali osszeomlasat. Kb. a vakuum energiajat szimbolizalja, nagyon de nagyon pongyolan megfogalmazva.


Hubble kutatasai nyoman, miszerint az Univerzum nem statikus, az allando feleslegesse valt - es esetleg lehet, hogy megsem.

2017. júl. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

[link]

2017. júl. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem a relativitás elméletét kérdeztem. És hétköznapi nyelven elehet azt is mondani. Példákkal mutatni. Hisz elmélet fizika. Kösz a választ de szerintem ennél egyszerűbben is ellehet mondani. Freedline kösz a linket! :)
2017. júl. 5. 21:45
 4/4 anonim ***** válasza:
Hétköznapi értelmében, a magától üresen is táguló önálló téridő, matematikailag egy skalármező.
2017. aug. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!