Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A biológia állása szerint mi...

A biológia állása szerint mi értelme annak, hogy a test öregszik?

Figyelt kérdés
Az világosabb számomra, hogy az evolúció szempontjából miért létezik halál, de nem értem, hogy miért öregszik egy egyed sejtjei. Ha az érési folyamat végére érünk, fizikai és szellemi képességünk teljében vagyunk huszonévesen, miért élünk még több tíz évet leépülési szakaszban? Haljunk meg, de miért egy folyamatosan öregedő fizikummal? Miért éri meg ez az evolúciónak? Hiszen egy reprodukcióra már képtelen egyed csak az erőforrásokat pazarolja.
2017. júl. 22. 12:22
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

"osztódás után még ugyanannak a sejtnek tekintjük-e a sejtet"

Ugyanannak kell tekinteni, hiszen 2 dolog történt vele:

1: kettéosztotta a sejt anyagát. Ez UGYANAZ az anyag mindkét sejtben.

2: megkettőzte a DNS-t. Ez - ha nincs másolási hiba - szintén ugyanaz. Ha van, akkor sem különbözik nagyon.

A sejtnek nincs emlékezete, sem semmi, ami ne öröklődne, és ami miatt másnak lehetne tekinteni az utódot.

2017. júl. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 Wadmalac ***** válasza:
#21: én is így gondoltam, hiszen, mint írod, itt nincs személyi identitás. Így nézve pedig egyértelműen örökéletű (persze feltéve, hogy a teljes leosztódott "populációt" el nem pusztítja valami, ami nem öregkori elgyengülés ugyebár:D).
2017. júl. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
A "örökéletű" talán nem jó szó... erre mondom azt, hogy nem halandó.
2017. júl. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 Wadmalac ***** válasza:

A nem öregszik is jó lehet.

Senki sem látott még nyugdíjas amőbát.

:)

2017. júl. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

#18 vagyok, akkor ezt lehet, hogy újra kell gondolnom.


Szóval azt állítjátok, hogy ha egy korlátlanul nagy edénybe beteszek egy egészséges egysejtűt, és korlátlanul biztosítom neki az életfeltételeket, akkor folyamatosan osztódik, mindig kettő a valahányadikon darab egysejtűm lesz, soha egyetlen egy sem pusztul el "végelgyengülésben"? (Ha a mutációktól most a példa kedvéért eltekintünk, persze.)

2017. júl. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Elpusztulhat DNS hiba miatt, ami mutáció következménye.

Viszont akkor fiatalon fog meghalni, osztódás után.

De ha ilyen nincs, akkor nem fog elpusztulni soha... mármint addig, amíg még működik a Föld és a Nap.

2017. júl. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!