Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nem érdekli az átlagembe...

Miért nem érdekli az átlagembert az univerzum működése, az evolúció, vagy az elméleti fizika?

Figyelt kérdés

Nincs senki akivel ezekről a témákról beszélgetni tudnék, ha munkahelyen említek valamit hülyének néznek,vagy nem hiszik el. Nem értem miért ennyire közömbös mindenki az ilyen témák felé és nem érdekli őket mit tudunk a körülöttünk lévő valóságról.


Nektek mi a tapasztalatotok,más is így van vele?


2017. júl. 22. 21:27
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
56%
Nézz szét a CERN weboldalán, hátha van felvétel és akkor a munkatársakkal legalább nem lesz gond :D
2017. júl. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
83%

A CERN-re azért nem egyszerű bekerülni, sajnos, főleg innen, én a NASA-hoz akartam.

Amúgy az átlagemberek a mindennapi dolgokkal vannak elfoglalva leginkább, vagy lehet a suli is az oka, nem váltott ki kellő érdeklődést a tudomány iránt stb.

2017. júl. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
95%
Nem kell általánosítani, sok embert érdekelnek ezek a dolgok, de nem ott vannak, ahol te. Javaslom, hogy kezdd itt a beszélgetést. Biztos vannak itt fizikusok, csillagászok is, de nem mindenki. Ráadásul az említett hivatással élők is átlagemberek, esznek, isznak, alszanak, melegük van, amikor mennek a boltba párizsiért.
2017. júl. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
62%
Nekem sokkal szimpatikusabb, ha valaki nem foglalkozik ilyenekkel, mint ha ismeretterjesztő anyagok bölcsességeivel felszerelkezve azt hiszi, hogy tud már valamit a témáról.
2017. júl. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
59%
Az átlagprolinak semmi fantáziája nincs, Kérdező. Ha megnézed, a lakosság döntő többsége begyöpösödött robotzombi tömegemberből áll. Reggel 8-tól délután 4-ig húzza az igát a melóhelyen, odahaza a kerTVk langymeleg posványába süpped, Maunikasó meg éjjelnappalbudapest, és a legfőbb gondja az esti sörike elfogyasztása, vagy hogy az asszony már megint odaégette a rántotthúst. Gondolkodni azt minek? Megteszi más helyettük...
2017. júl. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ugyan nem erősségem a fizika, mint tantárgy (14 vagyok), de nagyon érdekesnek tartom. Gyakran ilyesmiken agyalok, meg apukámmal is lehet ilyenekről beszélgetni. Ha nem értem, legfeljebb elmondja, szóval szerintem nem a megfelelő emberek között vagy.
2017. júl. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
73%
Én azért nem mondanám, hogy csak azért nem foglalkoznak ilyen kérdésekkel mert nincs meg hozzá a kellő eszük. Bizonyára jobban lefoglalja őket a a munkájuk, napi teendőik, család, problémák stb. és nincs idejük ilyen dolgokra mivel arra ott vannak a tudósok, kutatók akiknek ez a munkájuk, hogy ezzel foglalkozzanak.
2017. júl. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
80%
Tegyél fel egy evolúció témájú kérdést a Kultúra és közösség kategórián belül, hidd el, sokan fognak ott vele foglalkozni :D
2017. júl. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
59%

Ugyan már...Az átlagembert mi érdekli? Eszik, iszik, b#szik, meg ha van rá pénze, akkor elmegy a konditerembe, teletömi magát koksszal, aztán nagy májernek érzi magát. Nézi a tévében a szutyok műsorokat, pózol, szelfizik, stb. Ennyi esze van, és nincs igénye semmire.

Nézd már meg, ide is kik kommentelnek, és mi a legnagyobb problémájuk.

Előttem is írt valaki egy hozzászólást, persze 0%-ot kapott. Pedig minden szava igaz.

Én már csak a férjemmel beszélgetek ilyen témákról, mással nem, mert minek...felesleges energiapazarlás lenne próbálkozni vele.

2017. júl. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
54%
#9 én is pontosan ezt írtam, és látod, a sutyerák prolik le is pontoztak :D hátha ettől hirtelen igazuk lesz :DDDD
2017. júl. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!