Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nem érdekli az átlagembe...

Miért nem érdekli az átlagembert az univerzum működése, az evolúció, vagy az elméleti fizika?

Figyelt kérdés

Nincs senki akivel ezekről a témákról beszélgetni tudnék, ha munkahelyen említek valamit hülyének néznek,vagy nem hiszik el. Nem értem miért ennyire közömbös mindenki az ilyen témák felé és nem érdekli őket mit tudunk a körülöttünk lévő valóságról.


Nektek mi a tapasztalatotok,más is így van vele?


2017. júl. 22. 21:27
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
66%
Azért nem érdekli őket, mert kisebb gondjuk is nagyobb annál. Biztos lehetsz benne, hogy Juliska néni a hentessel nem a Pauli-elvet vitatja meg.
2017. júl. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
94%

Az univerzum, az evolúció és az elméleti fizika pont, hogy nem a körülöttünk lévő valóság. Távoli, elvont, közvetlenül nem érzékelhető dolgokkal foglalkozó területek.

Az emberek többségét elsősorban nem ez érdekli, hanem az, ami tényleg körülöttük van és kapcsolódik az életükhöz. Akkor is, ha megy a szekér, és nem azon kell agyalni, hogy sikerül kibírni hónap végig.

Ez önmagában nem jelent butaságot, igénytelenséget, vagy szellemi restséget. Szimplán csak annyit, hogy milyen területek azok, amik az embert "természetesen", erőlködés nélkül érdeklik.


Nekem az a tapasztalatom, hogy nem olyan borzasztó ritkák az elvontabb érdeklődésű emberek. Viszont társaságban könnyen kisebbségbe kerülnek, és hát az ember nyilván nem szívesen dob be olyan témát, ami tízből nyolcat nem igazán érdekel, így gyakran rejtve marad a beállítottságuk.

2017. júl. 23. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
73%

A következőt gondolom erről: Nem vagyunk erősek emberként. Csak romboljuk a környezetünket. Igaz, hogy a felmelegedés természetes, de tény és való, hogy rásegítünk. Tönkretesszük a vízkészletünket, a levegőt, az ételünket, mindent elpusztítunk, ami a miénk.

Ilyen módon azt gondolom, minden embernek kutyakötelessége lenne legalább törekedni arra, hogy legalább ismerje a világot, amiben él.

És lehet magyarázni, hogy jaaaj, sok a gond. Én is váltott műszakban dolgozom, nem megy túl jól a szekér, de ha nem törekednék erre, mi lennék? Egy gyarló ember, aki ha mindent egybeveszünk: nem tett semmit azért, hogy egy kicsit jobb legyen a fent vázolt helyzet.

2017. júl. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
85%

Utolsó, ez nagyon rendes tőled, de sajnos semmi köze se az univerzum működéséhez, se az evolúcióhoz, se az elméleti fizikához.


Amúgy tényleg vega vagy, gyalog jársz, helyi terméket fogyasztasz?

2017. júl. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Budapesten nem tud valaki ilyen klubbot, ahol tudományos érdeklődésű emberek szotkak összeülni?
2017. júl. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim válasza:
97%

ez amúgy érdekes, hogy az átlagembert is szokták érdekelni az ismeretterjesztő limonádék a spektrumról


a tudományos részletesség értéséhez ellenben nagyon sok munka kell, én mondjuk meg nem tudnám mondani hogy egy laikus hol kezdjen neki

talán a matematikai alapoknál, de az meg még unalmasabb, mint a fizika


aki nekünk gépészmérnököknek tanította a fizikát azt mondta, hogy a modern fizika matematikáját már ő sem mindig érti


hát akkor mit csináljon egy laikus?

2017. júl. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
58%
#16 ne gondold, hogy mélyebben megérinti őket a téma. Ha elmagyarázzák neki egy látványos színes adással, hogy az anyag + antianyag kölcsönösen megsemmisíti egymást, hümmög egy sort hogy "Nahát ez de érdekes!", harap egy nagyot a szendvicséből, félóra múlva pedig megint ott tesped a kereskedelmi televíziók nihil világában.
2017. júl. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim válasza:
60%

Ajánlom a Mensát, ott biztos találsz ilyen gondolkodásuakat :)

Amugy nekem ugyan ez volt a bajom, de szerencsére két honaplya találtam valakit akivel lehet ilyenekről beszélni, meg a következő tagfelvételre én is el szeretnék menni :D

2017. júl. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
17%

"ha munkahelyen említek valamit hülyének néznek,vagy nem hiszik el. "


Erről van szó ! Érdekel minden embert a világ, csak nem tudunk róla semmit. Amit a tudomány ma mond, annak az ellenkezőjét mondta fél évszázada. 100 éveként minden paradigma kicserélődik. Nem túlzás azt állítani, hogy SEMMIT SEM TUDUNK a világról !!!


Egy porszemek vagyunk a hatalmas mindenségben, még el sem hagytuk a bolygót. Ebből a porszemnél kisebb helyről okoskodni pár száv év tudással inkább csak megmosolyogtató tudálékoskodás. Az ami a CERN meg modern fizika oldalakon vannak, mint PARASZTVAKÍTÁS. Most így gondoljuk, holnap meg ennek az ellenkezőjét véljük. Mennyit változott már a tudomány borzalmas.

2017. júl. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim válasza:
77%
De ha nem foglalkoznának vele nem változna meg. Azért én nem nevezném parasztvakittásnak....
2017. júl. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!