Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek melyik a legérdeke...

Szerintetek melyik a legérdekesebb, legelragadóbb tantárgy (tudomány) a fizika, kémia, biológia és a földrajz közül, középiskolai szinten. És melyik a legnehezebb?

Figyelt kérdés
Most készülök középsuliba, és el szeretném dönteni, miből érdemes versenyezni.
2017. aug. 3. 11:43
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Mivel a biológiáról még nagyon senki sem írt és az az én személyes kedvencem, ezért most lecsapnék rá! :D Amint azt az előttem szóló, kedves válaszoló írta, valóban sok nevet kell megtanulni. Ezen kívül még definíciókat stb. Gondoljunk bele, hogy milyen sok élőlény van, ez már önmagában is sokat mondó. Plusz az élet az anyag legmagasabb szerveződési szintje! Nehézségét fokozza, hogy minden más (ezt tényleg szó szerint értsd) term.tudománnyal kapcsolatban áll, elsősorban a kémiával és a földrajzzal. Az a jó benne, hogy rengeteg résztudománya van, így, aki ezzel foglalkozik választania kell egyet. Én pl. az evolúcióbiológiát és ökológiát kedvelem a legjobban. Az ia jó benne, hogy nagyon gyakorlatias, könnyű szemléltetni (mondjuk ez számos területére nem igaz). Amúgy ne a kommentek alapján dönts, hanem amelyiket a legjobban szereted! Sok sikert a tanuláshoz és a versenyzéshez! :)
2017. aug. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm:) így is teszek :D neked is gratulálok:)))
2017. aug. 3. 20:14
 13/18 anonim ***** válasza:

Előbb betű szerint a válasz: a legérdekesebb az, amelyiket a legjobban ismered. A legnehezebb az, amelyiket a legkevésbé.


Ja, hogy konkrétan nálad ez hogy alakul? Hát az bizony csecsemő korod óta formálódik. Mikor apád egy érdekes növényt mutatott, akkor a biológia. Mikor megmutatta, hogyan használj egy szerszámot, ráadásul el is magyarázta, akkor a fizika. Ha viccből mutatott neked valami érdekes trükköt (mondjuk az oxigénnel, amit persze te nem tudtál), akkor a kémia lett a favorit.

De ha anyád szépen énekelt, hogy elaludj végre, biztos, hogy énekes akartál lenni. Legalább aznap este. Így adódott össze a sok élmény és ismeret, és alakult ki, mit kedvelsz (és ezért, nem másért, tudsz). Mint a kedves tanárnő hatása. Könnyen lehet, hogy verselő fizikus leszel, ha kiderül, hogy a lány, akit titkon imádsz (de szigorúan titkon), szereti a verseket. Ne tartsd vissza magad, meg fogsz tanulni egy csomót. Imponálni jó.


Egyébként ne akarj elköteleződni még. Tanulj mindent, légy mindenevő. A fizika matek nélkül mit sem ér. A kémia jó megértéséhez kelleni fog a fizika. De nehogy elhidd, hogy kémia nélkül képes leszel kiváló biológus lenni. A matek persze egy szint fölött mindhez kell. Meg az informatika.


Milyen versenyekre menj? Amelyikre csak képes vagy. Lehet így fizikus, vegyész, matekos, vagy biológus beállítottságú haverod. És széles látókörű leszel. Ma olyan nagy a fejlődés irama, hogy amit ma megtanulsz, 10 év múlva elavul. A konkrétum. De nem az elv.


Nem az a kérdés, egy adott pillanatban mennyire értesz a vér analíziséhez, vagy a gazdaságföldrajzhoz. Persze fontos ez. De ami igazán számít, a sikeres ember, ha új (bármilyen új) helyzet elé kerül, azt mondja: adok magamnak egy hetet és eligazodom benne. Adok egy hónapot és tudni fogom művelni. Adok magamnak egy évet, és a téma szakértője leszek. Ezek a Jolly Jokerek, ők mindig és mindenhová kellenek, őket megfizetik, mert képesek váltani, és ők sikeresek (és ettől jó kedvűek, boldogok), mert nem blokkolnak le, nekiesnek, bármi kerül az útjukba.

És járj moziba, bulikra, olvass könyveket, ne hagyd ki a jó hangversenyeket, törődj az arra érdemes barátokkal, egyszóval éld az életed.

2017. aug. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
13-as, köszönöm nagyon szépen a kedves, konkrét választ. Ezek alapján te nagyon értelmesnek tűnsz, és sokat tudsz a dolgokról, akár tanár is lehetnél:) egyetértek a válaszoddal, és tényleg, sok pontban magamra ismertem :D
2017. aug. 3. 20:57
 15/18 anonim ***** válasza:
87%

A matematika segédtudomány?????

Igen, a létező legobjektívebb tudomány, amiben nem létezik pontatlanság, önkényesség, valóban csak "segédtudomány".

Ha a többi tudomány csak feleolyan precíz lenne, nem itt tartanánk. :(


Szóval én... Fizika és matematika(!!!).

Középiskolai szinten ezek.

Azok fölött bejön a képbe a kémia.

A fizika elméletét nagyon magas szintű matematikával lehet megérteni.

Láttam már fizikatankönyvben is olyan ordító baromságokat matematikából, hogy az fájdalom... xD

A kémia pedig egy nagyon hálás tudomány, szépen, kitartóan udvarolni kell neki és meghálálja. :)


Aki a matematikát segédtudománynak hívja... Könyörgöm, előbb tudja meg, mi az a segédtudomány. :(

Axiomatikus geometria volt, mikor a fizika odáig sem jutott még, hogy tudatosuljon: "nééé' leeesik, ha elengedem"

2017. aug. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Hű de érzékeny valaki. Ha így jobban tetszik,a matematika a többi tudomány királynője (hogy mitől nőnemű, nem tudom. talán mert szép). Egyébként a többi tudomány nem feleannyira egzakt, hanem pontosan ugyanannyira. Ha feltételezzük, hogy valóban tudomány. Annak ugyanis ez egyik alapkritériuma.


Ha mindenki az úgynevezett (véleményem szerint erősen szubjektív) fontosság szerint választana, sehol se tartanánk. A matematika egy tökéletesen fölösleges eszköz, ha nincs biológus, vegyész, nyelvész, társadalomtudós, sőt író (lásd: Esterházy, igaz, ő eredetileg fizikus) nem használja fel a munkájához. Azt mondanám, mindenki válasszon saját ízlése, hajlamai szerint. Szerencsére a természet ezt jól beosztja, ezért lesz, aki az anyagcseretermékeket is vizsgálja (a matematika eszközeivel is), így van garancia a gyógyításunkra.

2017. aug. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Szerintem a legérdekesebb a földrajz,a legnehezebb a fizika.
2017. aug. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
17-es, pont én is így gondolom igazából:) tényleg a legérdekesebb a földi és a fizikában ütközöl leginkább akadályokba.
2017. aug. 6. 21:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!