Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tudnátok még tévhiteket írni...

Tudnátok még tévhiteket írni az evolúcióról?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tévhitek gyűjtésébe kezdtem az evolúcióról! Idáig ennyit gyűjtöttem össze:

1. Az evolúció fejlődés

2. Az evolúció leállt az emberi fajnál

3. Az evolúció kizárja Isten létezését

4. A szelekció minden rosszat "kigyomlál"

5. Az evolúció nem tudja megmagyarázni az élet keletkezését, csak a már létező élőlények változását

6. Isten az evolúción keresztül teremt

7. Az evolúció és az empátia/erkölcs egymás ellentétei

8. Csak a "legerősebb" marad életben

9. Az evolúcióra nincs elegendő bizonyíték, amúgy is csak egy elmélet

10. "Az egyszerűsíthetetlenül összetettség elve" (pl. a gerincesek hólyagszeme)

11. Az ember a majmoktól származik

12. A fajelmélet (az emberen belül vannak alacsonyabb és magasabb rendű fajok)

13. Az teljesen a véletlenen alapszik

14. A dinoszauruszok nem haltak ki, hanem ma is élnek, madarak formájában

15. Charles Darwin istenhívő volt

16. Az orvostudomány rohamos fejlődése kiiktatta a természetes szelekciót az emberi evolválódásból

17. Az evolúciónak van célja és iránya

18. Az ember magasabb rendű a többi élőlénynél

19. Az ember nem állat

20. Az evolúció CSAK biológia fogalom


Szóval idáig ennyi van. Ehhez várok még többet. Az is nyugodtan írhat, aki nem ért egyet a lista bizonyos részeivel, megpróbálok majd bizonyítani, ill. cáfolni. :)



2017. aug. 4. 19:07
1 2 3 4 5
 41/42 sadam87 ***** válasza:
100%

#25-Vree

""Isten léte nem falszifikálható" - DE IGEN!!!

Ha valami empirikus módszerekkel még töredékben sem igazolható, akkor tudományos szemszögből nem létezik."

Ugye tudod, hogy a második mondat egyáltalán nem támasztja alá az elsőt? :)

(Ok, tudom, később azzal érveltél, hogy a falszifikálhatóság nem szükséges a cáfolathoz, de azért nem tudtam megállni. :)


#30-Vree/#32-Mojjo

Az abiogenezis kutatásával kapcsolatban két megjegyzés:

1. Ajánlom figyelmetekbe a Szathmáry Eörs interjú első válaszát! :)

[link]

Egyébként itt szerintem tök másról beszéltek.


2. Akár az evolúció körébe soroljuk az abiogenezist, akár nem, az TÉNY (hogy én is nagybetűt használjak), hogy jelenleg nem tudjuk, hogy alakult ki az élet. Természetesen már van sokféle elképzelés, de ezek gyakran egymásnak is ellent mondanak, és nagy részük még nincs egyértelműen bizonyítva.

És természetesen ez nem jelenti azt, hogy később esetleg nem jövünk rá, hogy történt az abiogenezis. Mellesleg megjegyzem, az sem mindegy, hogy azt nézzük-e, hogy hogy alakulhatott, vagy hogy ténylegesen hogy alakult ki az élet, hiszen az utóbbi értelemszerűen sokkal nehezebben bizonyítható (ha egyáltalán).



Azzal kapcsolatban csak annyit, hogy az tudomány cáfolja-e Isten létezését, csak annyit szeretnék megjegyezni, hogy először nem ártana ennek eldöntéséhez definiálni, mit/kit értünk Isten alatt.

2017. aug. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 A kérdező kommentje:
Mint, te is tudod Istenre nincs egységes fogalom. Másként közelítik meg az egyes vallások (sok nem is igazán definiálja). Legfontosabb, lényegi tulajdonsága, hogy képes a teremtésre és ő teremtette a világot plusz ő is irányítja azt. Ezáltal lényegében egy természetfeletti lény. Lényeges és gyakori "érv", hogy a teremtmény nem ismerheti meg a teremtőjét, ezért Isten a "tudomány felett áll". Ehhez kicsit hasonló az olyan agnosztikus, aki azt mondja, hogy "ha Isten létezik, akkor nem lehetséges róla tudomást szerezni". Persze ez nagyban különbözik a teista világnézettől, mert a vallásokban a hit dominál (a hívők igen ritkán hagyatkoznak érvekre). Pontosan ez a végső eredetre való kíváncsiság "idézte elő" a vallásokat és magát Istent. (ugyanakkor vannak vallások, melyek nem is foglalkoznak Istennel).
2017. aug. 5. 22:41
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!