Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nem látszik térszerűnek...

Miért nem látszik térszerűnek a Hold a távcsövekből?

Figyelt kérdés

Aki ismeri az optika törvényeit és tudja, hogy gömb felületéről, hogyan verődik vissza egy pontszerű fényforrás. [link] Igazából ezt érzékeled is. Beépült a térérzékelésedhez Különböző fényességű lesz a felület [link]


Akit érdekel nem kell utána olvasnia [link]


Ennek ellenére, ha belenézel a távcsőbe nem ezt látod, hanem egy teljesen egyenletes fényforrást. Vajon miért [link]


2017. aug. 7. 21:00
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
42%

A Hold egyertelmuen lapos.

Nekem is feltunt mar ez, de akkor nem vagyok egyedul ezzel.

Lapos a Hold.

2017. aug. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
77%

"Lapos a Hold."


Ne legyél már buta, a Hold sajtból van! Ezt sem tudod?

2017. aug. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

# 10 Fogalmad sincsen a fizikáról és az optika törvényeiről. A Nap pontszerű fényforrás, nem kietrjedten a Hold nagyságával összemérhetően világítja meg az égitestet. Ilyennek kellene lennie a Holdnak ránézve [link] Van egy nagyon fényes köralakú highlight zóna és körülötte egyre halványodó részek, pont mint ahogy a billiárd golyót szokták animálni a softweareken. Látni lehet, hogy térszerűek, azonban a Holdnál semmi ilyen sincsen !Egyenletesen világít mindenhonnan.


Találtam egy olyan képet ami ezt mutatja. A Nap kb olyan mint egy lámpa az égen. Mint egy villanykörte nagyságú lenne a szobádban. Ha van földgömböd és megnézed milyen fényt ad a szobában ezt látod. [link] Íme. A Hold is kb ilyen távolságban van a Naptól vagy messzebb azaz ekkora vagy kisebb a Nap onnan, tehát jó a példa. És minden esetben azt látod, hogy pontszerű forrásnál, de villanykörténél is ugyanez a helyzet. Van egy highlight kör, ami nagyon fényes és körülötte egyre csökkenő intenzitású fényt észlelsz ezzel érzed, hogy térszerű az objektum, de a Holdnál ilyen nincsen.


"A Hold egyertelmuen lapos.

Nekem is feltunt mar ez, de akkor nem vagyok egyedul ezzel.

Lapos a Hold."


Ez az, hogy ha nem tudnád amit mondanak a tudósok és ránézel a Holdra, azt mondanád, hogy egy lapos valamiről van szó, de így ki van mosva és azt képzelsz bele amit mondanak...


"Ne legyél már buta, a Hold sajtból van! Ezt sem tudod?"


Olvasgattam a válaszaid és szerintem te még ezt is elhinnéd, ha a tudósok mondanák. Nem tévedtem nagyot, igaz ?

2017. aug. 13. 18:04
 14/26 anonim ***** válasza:
88%

"Fogalmad sincsen a fizikáról és az optika törvényeiről."

Argumentum ad hominem vádaskodás.


"A Nap pontszerű fényforrás, nem kietrjedten a Hold nagyságával összemérhetően világítja meg az égitestet."

A Nap átmérője kb. 1400000 km a Holdé kb. 3000 km.

2017. aug. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
84%
#12-es, tenyleg. A Fold a lapos, a Hold sajtbol van. Mindig osszekeverem.
2017. aug. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
83%

Illetve még egy nüansz, modellel alátámasztva:

* ha a pontfényforrás közel van az objektumhoz, akkor a megvilágított objektum "térbelinek hat": [link] ( [link] )

* viszont ha a fényforrás távol van, akkor a fénysugarak közel párhuzamosan érik a felszínt, így egyenletes megvilágítást biztosítva, mint a területfény esetében:

[link] ( [link] )


tehát újból bebizonyosodott: minden stimmel. Q.E.D.


A modellezést a Pov-Ray 3.7 nevű programmal végeztem: [link]

A textúra (moon.jpg) innen származik: [link]

2017. aug. 14. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 dq ***** válasza:
100%

Elvileg így verődik vissza: google.hu/search?q=diffuse+reflection+sphere&tbm=isch (sokáig lehet görgetni)


Például ez: [link] vagy [link]


(érdemes azokat a képeket nézni ezek közül, ahol nincsen asztalról visszaverődő szórt fény, azaz sötét rész _teljesen_ sötét képes lenni)


A fényképek szerint meg ilyen: [link]


Szerintem kb ugyanolyan. Leírnád, kérlek, megint, hogy mi nem stimmel? Lásd még: [link]

2017. aug. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
69%

Vigyázz dq, mert te is mindjárt megkapod, hogy:

* nem értesz se a fizikához, se az optikához

* gondolkodás nélkül elhiszed, amit a (illuminátus, gyíklény, idegenek által támogatott, zsidónácziliberáliskommunista,...) tudósok mondanak


A kérdezőnek az a gondja, hogy úgy gondolja, hogy a Nap egy pontfényforrás, így az erősebben kellene hogy megvilágítsa a Hold közepét (sőt ott csillognia is kellene!), és gyengébben a Hold szélét - mivel ott meredekebben esnek rá a pontfényforrás sugarai - ezáltal "térszerű" érzetet keltve. E helyett ha belenéz a távcsőbe, és egy egyenletesen megvilágított felületet lát, amiből egyből összeesküvés-elméleteket sző.


Ezzel ellentétben:

* a Hold felülete diffúzan veri vissza a fényt, nincs csillogása (mivel nem egy polírozott fémgömb, hanem szimpla por/kő)

* a Nap nem pontfényforrás, kiterjedése van (bár ilyen távolságban lehet annak tekinteni - lásd a következő pontot)

* mivel a Nap távol van a Holdtól (Nap-Föld távolság: 149600000 km + Föld-Hold távolság: 384400 km), és a Hold kicsi (sugara 1737 km), ezért a Nap sugarai párhuzamosan (ha jól számolok, 6,636*10^-4 foknyi eltérés van) esnek be

2017. aug. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

# 14 "A Nap pontszerű fényforrás, nem kietrjedten a Hold nagyságával összemérhetően világítja meg az égitestet."

A Nap átmérője kb. 1400000 km a Holdé kb. 3000 km.”


És? Az Antares A meg ezermilliószor akkora mint a Nap és mégis pontszerű a Földről. https://www.youtube.com/watch?v=oOWQNm3wyb4


„"Fogalmad sincsen a fizikáról és az optika törvényeiről."

Argumentum ad hominem vádaskodás.”


Nehéz felfogni, hogy nem az számít, mekkora hanem hogy milyen messze van ? A Nap egy villanykörte nagyságú a szobában a méretéhez képest. Egy villanykörte úgy világítja meg a tárgyakat, hogy az térszerű. Vannak rajta jól kivehető fényes részek és jól látható intenzitású sötétedések. Viszont, ha a Holdra nézel ezt sehol sem látod. Egyenletesen világít mindenhol, mint egy lábas. Miért?


# 16/ Egy számítógépes program azt ad ki amit betápláltál. Nézd meg saját szemeddel a szobádban egy gömbön milyen fényt látsz megvilágítás esetében. Kapcsold fel a villanyt. A Nap is akkora a Földről, mint a villanylámpa a szobában. Ha ránézel a tárgyakra láthatod hogy térszerűek, mert különböző mértékben fényesek a felszínűkön a fizika törvényei szerint. Ha kiviszed nappal a szabadba a földgömböd vagy egy másik gömb tárgyat ott is ugyanígy láthatsz rajta highlight fényes zónát és egyre elsőtétedő zónát. [link] ugyanígy működik mindenhol a fizika törvényei mindenütt ugyanolyanok a világon. A Holdra is ugyanúgy kellene sütnie a napnak, mint a szabadban a gömbre, mégis azt látjuk hogy ez nem így van. Miért?


# 17/ „Elvileg így verődik vissza: google.hu/search?q=diffuse+reflection+sphere&tbm=isch (sokáig lehet görgetni)


Például ez: [link] vagy [link]


dq Jól írtad, hogy ilyennek kellene lennie a Holdnak is. Vannak rajta folyamatosan sötétedő zónák egy nagyon világos gömböt övezően. Ennek ellenére nem így van. De miért? Ilyen a Hold képe távcsőből [link]


# 18/ szerintem gondold át újra a válaszaim fényében amit írtál.


Komolyan érdekel, miért látni laposnak a Holdat távcsőből.

2017. aug. 14. 18:07
 20/26 anonim ***** válasza:

[link] Ha te ezt nem látod térszerűnek, akkor a probléma az agyad látókérgével van, nem a Holddal.


A villanykörtédhez, és a billiárdgolyódhoz ezredjére: az 5 centi átmérőjű villanykörtéhez 0.12 mm méretű homokszem dukál. Ne linkelgesd a csillogó billiárdgolyót, mert bármiféle értelmes összehasonlításhoz 1) túl nagy, 2) a felszíne tükröződik, a poros kövekkel ellentétben.


A válaszolók is írtak 1-2 baromságot amúgy, pl a párhuzamos fénysugarakról: a Nap ilyen távolságból 0.5 fokos szög alatt látszik, hogy lennének már akkor a sugarai 10^-4 fok nagyságrendűen párhuzamosak? Akkor mégis milyen szöget zárnak be szerinted az átellenes széleiről érkező fénysugarak, ha nem 0.5 fokot? Nézz már le az árnyékodra: 2 méter után se éles...

2017. aug. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!