Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Fényes, csillaghoz hasonló...

Fényes, csillaghoz hasonló pont az égen, ami apró, kör alakú pályán mozog, magasabban, mint az utasszállító repülők. Mi lehetett az?

Figyelt kérdés
Épp a hullócsillagokat néztük, amikor észrevettük azt a valamit. Nem mozgott gyorsan, de ha figyeltük, egyértelműen láttuk, hogy körbe-körbe megy, mint ha keresne valamit. Akkora volt mint egy csillag, a fénye is kb akkora volt, amikor befelhősödött az ég, az tűnt el utoljára. Az ég közepén lehetett, dél felé. (ja, és néha olyan volt, mint ha fényszórója is lett volna). Nagyon magasan lehetett, először csillagnak néztük, a mozgást később vettük észre. A fénye állandó volt, nem villogott, a körpályán lassabban mozgott, mint egy gép. Ötletek?
2017. aug. 12. 15:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Èn műholdakat szoktam nèha látni, elèg fènyesek, pont, mint egy csilag, de ezek egyenes vonalban haladnak, egyenletes sebessèggel.

Nem lehet, hogy a felhők miatt tűnt úgy, mintha körbe mozogna? Csalóka lehet, ha a felhők is mozognak közben.

2017. aug. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
leszállásra váró repülő vagy helikopter
2017. aug. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ufó
2017. aug. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mibol gondolod egy pont szeru fenyforrasbol, hogy az milyen magasan van? :)
2017. aug. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
57%

Attól, hogy körbe-körne ment, még lehetett műhold. De valószínűbb, hogy időjárási ballont láttál. Azok sokkal magasabbra mennek fel, mint a repülők. És a nagy széllökések miatt tűnhet úgy, mint ha körbe körbe ment volna.

Attól függ milyen anyagból van, ha olyanból, simán visszatükrözheti a napfényt, úgy, mint ha csillag lenne.

2017. aug. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Érthetőbben mondva, visszatükrözheti úgy a napfényt, hogy annak látszódjon, mint ha csillag lenne.

Meg eleve kis méretűek, mást nem is nagyon láthatnál

2017. aug. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

" ...Attól, hogy körbe-körne ment, még lehetett műhold..."


Na az biztosan nem műhold volt.

2017. aug. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Úgy értem: attól, hogy úgy LÁTSZOTT MINT HA körbe-körbe ment volna, még lehetett műhold. Az nem jelenti azt, hogy körbe körbe ment, mint ahogyan az első válaszoló mondta. Így értettem.
2017. aug. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!