Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » 65 millió éve miért haltak ki...

65 millió éve miért haltak ki a kistermetű raptorok, ha a madarak túlélték?

Figyelt kérdés

Azt megértem, hogy a nagytestű dinók pl. a Triceratops és a T-rex miért haltak ki, viszont élt akkoriban egy csomó tyúk vagy fácán méretű ragadozó dinoszaurusz is tollas testtel, karmokkal, és hegyes fogakkal.

Életmódjukban, viselkedésükben kb. olyanok lehettek, mintha manapság egy fácán rákapna a húsra, és valamivel okosabb és fürgébb lenne.


Alig pár évvel a kréta kor vége után már ragadozó futómadarak voltak a csúcsragadozók és voltak fürge mindenevő kisemlősök, ezekből egyesek inkább a növényevés, gyűjtögetés, mások a ragadozás felé tendáltak.


Ha ezek az állatok sikeresek voltak a Paleocén elején, a raptorok miért nem?



2017. aug. 14. 21:36
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

10. Szerintem azért, mert a pteroszauruszok is képesek voltak repülni és valamiért mégis kihaltak. Nem sokban különböznek a madaraktól. Ezért gondolom azt, hogy főleg azok élhették túl, akiknek megfelelt valami alternatív élelemforrás is. Mint pl. a mostanában áttelelő madaraknak, mint a verebek.

Persze lehetett a kettő kombója is.

2021. jún. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Pombe ***** válasza:

Hát, én valahogy úgy képzelem, hogy azért szárnnyal se volt könnyű... sőt!


Nyilván legjobb szárnyasok élték túl.

2021. jún. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!