Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nem fogadják el az...

Miért nem fogadják el az emberek az evolúciót?

Figyelt kérdés

Akik nem fogadják el, azoknak rossz hírem van, mert ez nem egy olyan dolog, amit az határoz meg, hogy pl. milyen a kedvünk, nem az a fontos, hogy tetszik-e, avagy sem. Ez egy tudományos tény (mármint, hogy ez egy létező, valós folyamat. Gyakran hallom, még szakértőktől is, hogy "nem voltunk ott", így valóban nehezen megtapasztalható, de attól még bizonyítható. Mi az, hogy "nem voltunk ott"? Nekem ez úgy hangzik, mintha azt akarná vele mondani az illető, hogy ez a folyamat már leállt (persze van az a (szintén gyakran hangoztatott tévhit), hogy az emberi evolúció leállt, de ez is hülyeség, aki nem érti, hogy miért, annak szívesen leírom). Mellesleg pont, hogy "ott voltunk". A paleontológia, már régóta "visszarepít az időben", a modern genetikai kutatások, pedig még jobban alátámasztják a leszármazási kapcsolatokat. Ha már itt tartunk, nem értem, hogy evolucionisták, miért mondják magukat darwinistának, mikor a neodarwinizmus a jelenleg elfogadott (kibővített) evolúciós szemlélet.

Szóval nem igazán értem, hogy ennyi (nem annyi, amennyit leírtam, hanem sokkal több) bizonyíték mellett, miért nem képesek elfogadni ennek a nagyszerű folyamatnak a valódiságát.



2017. aug. 21. 15:16
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/80 anonim ***** válasza:
84%
Mert az emberek tajekozatlanok.
2017. aug. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/80 Mojjo ***** válasza:
81%
Egyszer össze kéne számolni, hány ilyen kérdés van már a GYK-n, mindkét oldalról. Kicsit [link] érzés.
2017. aug. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/80 Duenna ***** válasza:
7%
Van fajon belüli kismértékű evolúció, vagyis a kifejlett élőlény fizikailag kismértékben változhat a körülményekhez alkalmazkodva, de olyan evolúció nincs, hogy egyik fajból átmenet egy másik fajba. Jó példa az evolúcióra azt ostoros egysejtű, ahol ennek az egysejtűnek minden egyes alkatrésze egyszerre kellett, hogy kialakuljon, különben nem is létezhetne. Ugyanis olyan nincs az élővilágban, hogy egy élőlény minden egyes része fokozatosan alakulna ki.
2017. aug. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/80 Mojjo ***** válasza:
86%
Kéne egy bingót is csinálni ilyen kérdésekhez. Tök jó mezőket lehetne csinálni, és ikszelni, mikor lövik ki azokat a kreások. Az egyik fix jelölt a #3-as által említett egyszerűsíthetetlen összetettség. Lenne még termodinamika II, meg az evolúció nem magyarázza az élet eredetét, meg még a szokásos baromságok. Egy szép bingótáblát meg lehetne tölteni.
2017. aug. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/80 A kérdező kommentje:

Kedves Mojjo! Akkor kezd el összeszámolni, nem muszáj válaszolni! ;)

Utolsó. Igen, ez az egyszerűsíthetetlenül összetett rendszerek elve, de ezt már 500 milliószor megcáfolták. Ha kíváncsi vagy, akkor ajánlom Gazsó-Fodor István; Az önszervező anyag c. könyvét.

2017. aug. 21. 15:42
 6/80 A kérdező kommentje:
*az utolsó alatt értsd: Duenna
2017. aug. 21. 15:43
 7/80 anonim ***** válasza:
91%

Mojjonak igaza van, rohadt unalmas. Ami meg szerintem érdekes ebben az irányban, azt kilövik, Mojjo is.

Ezért nem is szólok hozza. De hozzászóltam. Na tessék. Mégis. De nem mondom el, mi az érdekes ebben az irányban.

2017. aug. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/80 anonim ***** válasza:
97%
#8, ja, nehogy elmond, hogy ertelmes iranyt vegyen a tarsalgas :D
2017. aug. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/80 A kérdező kommentje:
Akkor miért szóltok hozzá? Mojjoka meg minden topikpan ott van, elfogadtuk, hogy ő a II. C. Darwin, de nem kéne ezért leszólni, ha nem tetszik, ne tessék kommentelni! :)
2017. aug. 21. 15:57
 10/80 A kérdező kommentje:
#8 Igazi kis titkok kamrája lehet, amit őrzöl. Garantálom, hogy, aki ért az evolúcióbiológiához, az tud ilyen kérdéseket.
2017. aug. 21. 15:59
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!