Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nem fogadják el az...

Miért nem fogadják el az emberek az evolúciót?

Figyelt kérdés

Akik nem fogadják el, azoknak rossz hírem van, mert ez nem egy olyan dolog, amit az határoz meg, hogy pl. milyen a kedvünk, nem az a fontos, hogy tetszik-e, avagy sem. Ez egy tudományos tény (mármint, hogy ez egy létező, valós folyamat. Gyakran hallom, még szakértőktől is, hogy "nem voltunk ott", így valóban nehezen megtapasztalható, de attól még bizonyítható. Mi az, hogy "nem voltunk ott"? Nekem ez úgy hangzik, mintha azt akarná vele mondani az illető, hogy ez a folyamat már leállt (persze van az a (szintén gyakran hangoztatott tévhit), hogy az emberi evolúció leállt, de ez is hülyeség, aki nem érti, hogy miért, annak szívesen leírom). Mellesleg pont, hogy "ott voltunk". A paleontológia, már régóta "visszarepít az időben", a modern genetikai kutatások, pedig még jobban alátámasztják a leszármazási kapcsolatokat. Ha már itt tartunk, nem értem, hogy evolucionisták, miért mondják magukat darwinistának, mikor a neodarwinizmus a jelenleg elfogadott (kibővített) evolúciós szemlélet.

Szóval nem igazán értem, hogy ennyi (nem annyi, amennyit leírtam, hanem sokkal több) bizonyíték mellett, miért nem képesek elfogadni ennek a nagyszerű folyamatnak a valódiságát.



2017. aug. 21. 15:16
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/80 anonim ***** válasza:
92%
Mert amiben vagy ahogyan hinni szeretnének, abba nem fér bele, hogy ilyen folyamat létezzen, és kényelmesebb inkább letagadni és félremagyarázni tényeket, mintsem szembenézni a valósággal.
2017. aug. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/80 A kérdező kommentje:
Na jó, de ha nagyon akarják bele tudják magyarázni a vallásukba az elméletet. Az evolúció nem foglalkozik istennel.
2017. aug. 21. 16:05
 13/80 anonim ***** válasza:
9%
Mojjo tudja a titkot! én itt nem mondhatom, mert a sok Nobel-díj várományos közt osztályidegen vagyok.
2017. aug. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/80 anonim ***** válasza:
83%

"Az evolúció nem foglalkozik istennel."

Egy fanatikus vallásosnak ezt hiába magyarázza az ember. Inkább mindenre ráfogja, ami nem fér bele az elképzelt világképébe, hogy azt pont Isten ellen találták ki.

2017. aug. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/80 A kérdező kommentje:
Ez az utolsó, teljesen értelmetlen komment, már tényleg nem kellett volna, kérni fogom a kérdés törlését, mert ennek semmi értelme sincs. Gratulálok, hogy nincs jobb dolgotok, mint szétszarni a topicot.
2017. aug. 21. 16:20
 16/80 A kérdező kommentje:

Utolsó: #13

Úgy tűnik, hogy lassan gépelek...

2017. aug. 21. 16:21
 17/80 anonim ***** válasza:
46%
Bocsánatot kérek! De milyen topik? - nem egy kérdés -felelet oldal ez ? Már hivatalosan is átment a gyakori a "Hogy alázzuk porig a hülye keresztényeket a tudomány nevében" - bloggá?
2017. aug. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/80 Mojjo ***** válasza:
68%
@13: Természesen tudom a titkot. Csak tudnám azt is, hogy melyiket...
2017. aug. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/80 A kérdező kommentje:

Nem igazán érte, hogy az evolúciós elméletről lefolytatott viták, miért alázzák porig a hülye "keresztényeket".

1. nem a tudomány feladata eldönteni az isten-kérdést

2. nem Istenről, hanem istenről írtam

2017. aug. 21. 17:09
 20/80 Duenna ***** válasza:
14%

19-es Kérdező!


Létezik ma a tudományos berkekben való olyan megnyilvánulás, ahol már rég pedzegetik egy magasabb tudatú rendező elv létezésének magyarázatát, ahol kutatók, tudósok, elméleti fizikusok magyarázzák ennek létezését, akik úttörő szerepet töltenek be a tudomány, a spiritualitás és a valós világ áthidalásában! Ők felismerték, és minden határozott tagadással vagy tiltakozással szemben kiállnak a nyilvánosság elé, hogy felnyissák az emberek szemét erre az igazságra és a valóságra! Csak éppen ti, anyagba döngölt vak liberalista materialisták zárkóztok el ettől a szemlélettől! És még ti gondoljátok magatokat okosoknak? Röhej!


Tanulmányozzátok a kettősrés kísérletet, és értsétek meg, mi ez, és hogyan működik, akkor minden a helyére kerül az agyatokban! Ez kvantumfizika tudomány, és semmiféle vallás nincs benne! Csak nektek van rémképetek Istentől meg a vallástól! Itt nem Istenről van szó, hanem egy magasfrekvencián rezgő, tudattal rendelkező energia áramlásról!


Az univerzumban minden energia. Az energia pedig információ! Még a tested is energia. Miből áll a tested? Atomokból. Mi az atom? Energia. A tested pedig besűrűsödött (sűrűn összekapcsolódott) atomokból áll, ezért látod a szemeddel. A tárgyak is pontosan ebből állnak. A minket körülvevő világ, az univerzum éppen úgy, mint mi magunk, mind elektromos természetű elektromos rezgésből állunk (atomok szoros összekapcsolódásából.) Tanultad, hogy az energia nem vész el, csak átalakul. Akkor az energia gyakorlatilag öröktől fogva létezik, hiszen egyik formából átalakul egy másik formába.


Ha mindezt megemésztettétek, megértettétek, akkor vagytok a kvantumfizika tudomány leges legalsó szintjén, ettől csak magasabb tudásban lenne részetek, ha rákattannátok erre a valóságtudományra! Akkor megértenétek, hogyan működik körülöttetek a világ! Mert amit eddig tanultatok, annak 3/4 része hazugság!

2017. aug. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!