Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az atommag, vagy az atom...

Az atommag, vagy az atom tömege a nagyobb, illetve az atom, vagy az atommag térfogata a nagyobb?

Figyelt kérdés

Beleütköztem két ilyen kérdésbe és a pontos választ nem tudom rá megadni.

Szigorúan nézve az atommag tömege kisebb, mint az atommagé, hiszen beleszámíthatjuk az elektronok cseppnyi tömegét is az atom tömegébe, viszont lazább értelemben az atommagban központosul az atom tömege, így közel azonos az atom és az atommag tömege.


A térfogatnál pont a fordítottja áll fenn, mert az elektronfelhő teszi ki az atom térfogatát főképp, de gondolom ott is az atom térfogata a nagyobb szigorúan véve.


Valaki ezt pontosan, tudományosan meg tudja nekem határozni?



2017. aug. 26. 22:40
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Természetes, hogy az egész tömege nagyobb, mint a részé. Helyesen írod, hogy az atom tömegének túlnyomó többsége a magban összpontosul.

.

A térfogatnál hasonló a helyzet, nyilván az egész térfogata nagyobb, mint a magé. Még pedig sokkal nagyobb, mert az atommag térfogata még az atom térfogatához képest is nagyon pici.

2017. aug. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Mojjo ***** válasza:
100%

@1: jé, téged itt is látni, a tudomány rovatban? :)


Kérdező! Az egyes hozzászóló jól írta. Az atom teljes tömege csak egy egészen picit nagyobb, mint az atommagé, de azért nagyobb. A térfogata pedig sokkal nagyobb.

2017. aug. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!