Kezdőoldal » Otthon » Kert » Lehet e otthon kávézaccból...

Lehet e otthon kávézaccból virágföldet csinálni?

Figyelt kérdés
2012. jan. 6. 09:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Csak zaccból nem. A cserépben levő föld tetejére teheted.
2012. jan. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Amit az Első válaszoló írt, azt én már kipróbáltam... Azt hittem jó lesz, hogy a tetején lévő zaccon ahogy átfolyik az öntözővíz, abból majd biztos mennek a növényhez jótékony molekulák...

Nos nem tudom a hatását, mindenesetre a zacc a tetején bepenészedik!


Esetleg kevésbé vízigényes növények földjére jó lehet. Vagy pedig úgy, hogy kissé bele legyen keverve a föld közé, Tehát a cserép tetején lévő földet meglazítani előbb, aztán elkeverni benne a zaccot... Talán úgy nem penészedik.


Amúgy meg szakszerűen úgy lehetne virágföldet csinálni, hogy komposztálod, más növénymaradványok közé teszed a zaccot, és úgy...

2012. jan. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Aha igen ez lessz a rejtély megoldása: más maradék közé kell rakni...
2012. jan. 6. 11:02
 4/7 anonim ***** válasza:
Csak vigyázz, mert a kávétól savas lesz a föld, és azt nem bírja minden növény.
2012. jan. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A virágföld trágyából és homokból áll össze.
2012. jan. 10. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi a kerti komposztálóba hordunk minden konyhai szerves hulladékot (meg persze a kertieket is), és szuper föld lesz belőle. Nem kertes házban nem tudom, hogy lehet megoldani. Külföldön szoktak közös komposztálókat építeni a tömbházak mellett, de itthon még nem láttam ilyet.
2012. jan. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Trágyagiliszták segítségével (horgászboltban párszáz forintért adnak két marékkal.

Imádják a kávézaccot és az ürülékük színtiszta biohumusz.

Hasonlót árulnak zsákos kiszerelésben horrorisztikus áron amit a gyűrűsférgek marhatrágyából "állítottak elő".

A komposztáló jó ötlet ennek feltupírozott változata és akár egy erkélyen,műanyag vödörben is működik amibe akár ételmaradékok is kerülhetnek - a kukacok legnagyobb örömére.

2012. jan. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!