Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az "ősrobbanás" nem magyarázza...

Az "ősrobbanás" nem magyarázza a mindenség keletkezését?

Figyelt kérdés

Először is az ősrobbanást a legmélyebb szinten ahogy lehetséges tanulmányoztam, ennek ellenére már a kiindulási feltételekben elemi hibák vannak, amiket szinte bárki beláthat, nem is kell hozzá mély fizikai ismeret. Elemi logika a következő. Ugye az ősrobbanás elmélete szerint minden létező, maga a világ az ősrobbanás által keletkezett. Ha ez így volt, akkor az ősrobbanást megelőzően vagy semmi sem volt vagy pedig valamilyen anyagtól, tértől és időtől független energiaszerű objektum, mivel az ősrobbanás szerint maga a tér és idő is az ősrobbanás terméke.


1 - Az első verzió szerint nem volt előtte semmi, azaz az ősrobbanással maga a semmi robbant fel és tágul folyamatosan évmilliárdokon át. Ez ellentmond a józan ésszel, hiszen a semmi hogyan lenne képes felrobbanni ? Kiterjedni ? Ellentmond a fizikai megmaradási törvényekkel is, hiszen energia a semmiből nem keletkezhet és nem vészhet el, márpedig itt az örténne. Nagyon sok helyen megbukik ez az elmélet.


2 - A második verzió szerint pedig, ha volt valami az ősrobbanás előtt, akkor nem igaz, hogy minden létező az ősrobbanásból keletkezett, hiszen már jóval előtte is volt valami ami kitágult. Viszont ha ez így volt értelmét veszti az ősrobbanás a mindenség keletkezésének magyarázatára, hiszen előtte is volt legalább egy vagy több stádium és nem materiálisan keletkezett a világ.


Konkúzió : - Úgy érzem ezeket igazából sokan sejtik, de nem merik kimondani, hisz az akadémikusok mást mondanak. Viszont ne felejtsd el, hogy a tudomány is rengetegszer tévedett már és sok tudós szándékosan ferdített, hogy elmélete igazolást nyerjen. Attól, hogy egy tudós mondja ezt még nem lesz igaz ! [link]


Fontos, hogy saját magad győződj meg arról amiben hiszel, magam is így vagyok ezzel. Nagyon sokan úgy csúsztatnak, hogy maga az ősrobbanás olyan bonyolult, hogy ha nem vagy professzor meg sem érted, ami nem igaz, mert ha valami igaz, akkor a legkisebb elemi teszteken is át kell mennie és ha valóban így van az összes ilyen teszt csak megerősíti magát az elméletet, hisz ha meg tudná válaszolni a felmerült kérdéseket, megerősödne az elmélet, ha pedig nem képes átmenni rajtuk, akkor maga az elmélet sem igaz. Itt pl nem kellenek mély fizikai ismeretek, elemi logkikai gondolkodással cáfolható a paradigma. Aki pedig azt mondja, hogy nem érthető meg semmi, mert olyan bonyolult, hogy még talán ő sem érti, annak azt mondom, hogy Isten útjai kifürkészhetetlenek. Ennyi erővel lehetett Isteni teremtés is ! Magad is elgondolkoztál ezeken a kérdéseken ? Felvetődtek ezek a logikai buktatók benned is?


2017. szept. 16. 12:33
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
16%
#19 A tudományt is tekinthetjük egyfajta hitnek, amire bizonyítékaink vannak. A vallásokban is vannak “bizonyítékok”, amiket ugyanúgy elhisznek, mint hogy 2x2=4. Miért ne fordulhatna elő, hogy egyszer a mi agyunk is annyira fejlett lesz, hogy túllépjük ezen? Most itt tartunk, de sehol nincs egy biztos pont, amiben kapaszkodhatunk. A 20-as válaszoló jól leírta amire gondolok.
2017. szept. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
64%

Azért ne keverjük a dolgokat:

a tudományban elképzelések vannak, amiről megnézik, hogy igaz-e. HA igen, csak akkor kerülhet be a tudományos tételek közé.

A vallásos hit azért hit, mert NEM bizonyítható! Nincsenek bizonyítékok, és nem is lehetnek!


Az a része, ami bizonyítható (pl. hogy létezett-e kettős falú város, amiről a Bibliában írnak), az pedig nem vallás, hanem régészet.

2017. szept. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
13%

Az egó lète is kizárható a tudomány szerint. Akik viszont fel tudják oldani, vagy újat alkotni, azokat betegnek könyvelik el. Nem èrtem a logikát. Ha valaki uralja a saját gondolatait ès nem úgy reagál ahogyan "reagálnia" kène az mièrt beteg? Ez csak egy pèlda.

A másik az, hogy elmèletileg minden kapcsolatban áll mindennel fotonok rèvèn, akkor a saját belső gondolati világunk a kintivel azonosnak mondható. Ezzel foglalkoznak a hermetikus filozófiában

(Igen tudom a filozófia nem tudomány.) Ha valamit viszont csak azèrt nem vizsgálunk, mert elfogultan ragaszkodunk egy előző elkèpzelèshez, az nem zárja ki annak a valaminek a lehetősègèt.

2017. szept. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
13%
Tudom, hogy az előző válaszom ellenszenves lehet ès hamarosan kapom a kritikát, de azèrt elgondolkodtató. Ha most az jönne, hogy semmi köze a tèmához amit leírtam akkor javaslom szemügyre venni a hermetikus filozófia 7 alapelvèt. Máris a fizikánál tartunk.
2017. szept. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
26%
#22 Jézus csodáira a bizonyíték pedig sokaknak az, hogy benne van a Bibliában. Nekik elég a Biblia. Nekünk más az érvrendszerünk. Azt kellene megérteni, hogy a vallásosok is ugyanannyira meg vannak győződve az igazukról, mint a tudomány oldalán levők. Persze én az utóbbit támogatom, de miért zárnám ki hogy legyen egy még fejlettebb szint? Itt a bizonyíték egyre. Az sem biztos hogy van, és a muzulmánoknak van igaza.
2017. szept. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
84%

"Nekünk más az érvrendszerünk."

Csak sajnos a ti érvrendszeretek nem működik.


"Azt kellene megérteni, hogy a vallásosok is ugyanannyira meg vannak győződve az igazukról, mint a tudomány oldalán levők."

Az, hogy te azt HISZED, hogy igazad van, még kevés. Tudod, bizonyíték csak egyfajta létezik: amelyik bizonyító erejű (gy.k: nem kell hozzá hit).

Egyébként az ilyen dolog megesik néha tudóssal is, csak akkor a többi tudós elég gyorsan helyreteszi.

Téged ki tesz helyre, ha eltévesztesz valamit?

2017. szept. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
20%
#26 Ha értőn olvastad volna az írásomat, nem hinnéd azt hogy vallásos vagyok.
2017. szept. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
72%

Ebből a szempontból mindegy, mivel a tudományos oldalon vagyunk. Ott pedig egyértelmű, hogy érvrendszer egyetlen létezik, és ez a tudományos.

Ezen kívül csak kívánságok vannak.

2017. szept. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 Wadmalac ***** válasza:
87%

"az ősrobbanás nem magyarázza meg a SAJÁT keletkezését."

Igaz. Nem is célja.

Arról még semmit nem tudunk.

2017. szept. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
21%

"Nem is célja."

Ezt azért nem mondanám. Az ősrobbanás elmélete jó lenne, ha tartalmazná az okokat is.

Mivel erről fogalmunk is csak kevés van, ezért valóban nem tartalmazza.

2017. szept. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!