Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Megmagyarázhatatlan hang az...

Megmagyarázhatatlan hang az égből?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagyon régóta hallok egy különös hangot az egből, főleg éjelente amikor csendes a város, nem esik, nincs erős szél.


Az elején leszögezném.. nem, nem repülő, nem autó, nem a város zaja. :)


A hang amit hallok, az egyfajta tompa, mégis erős, tisztán hallható búgás, morajlás, hol erősebb, hol gyengébb, folyamatosan pulzál, tisztán hallható, hogy az égből jön. Kisvárosban élek, nincsennek panelházak, nem a házból hallom, nem rezonálás. Az utcán mégerőteljesebb.


Érdeklődtem a témával kapcsolatban, de sehol sem találtam semmiféle cikket, oldalt, ami erről beszélne. Telefonnal, kamerával nem lehet rögzíteni a hangot. A családomból senki sem hallja, viszont a barátnőm igen. Ő sem igazán tud mit mondani rá..


Sok videót néztem és legjobban az Föld űrből hallható hangjára hasonlít, de nem hiszem, hogy azt hallom, kicsit durva lenne. :D


Valaki hallja még ? Vagy megtudná magyarázni mi lehet? A hang állandó, jó időben mindennapos. Az autók, eső, város zaja általában elnyomja napközben.



2017. szept. 19. 21:21
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát látod ezt én sem értem. Interneten keresztül nem hallani, a várost nem adtad meg, így aztán nekünk el kell hinnünk bemondásra, hogy te tényleg hallasz valami búgást, amit más nem.


Miért nem inkább valamelyik haverodat, rokonodat, ismerősödet, szomszédodat interjuvolod meg? Akik hallhatják is, hogy milyen zajról van szó. Más részről, nekem azért még az is gyanús, hogy legalább 10 éve zúg az a valami, de ez idő alatt egyetlen más embernek sem jutott az eszébe, hogy utána járjon, mi a túró zúg odafenn. Az meg még gyanúsabb lenne, ha tényleg csak ti ketten hallanátok az egész városból...

2017. szept. 20. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
43%

Annyi minden lehet a búgás, mi innen nem tudjuk megmondani, mi az.

Lehet a közelben valami gyár, vagy cég, ahol megy valami gép, vagy a közelben lassan vontatott tehervonat, vagy valakinek a klíma berendezése a közelben stb. stb. stb.

2017. szept. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Wadmalac ***** válasza:
96%

Megnyugtatlak, tutira nem az égből jön.

A mély hangoknál egyébként könnyen csal a fül, az iránybecslés cserben tud hagyni.

Egy városon belül a mindent beterítőhangot azért is hallhatod "felülről", mert a házfalak közt tényleg onnan jön le hozzád annak ellenére, hogy a hangforrás földi.

Az ok sokféle lehet, vízmű-telep, valamelyik közeli ház központifűtés-szivattyúja, valami közeli ipari létesítmény zaja, trafóház stb.

A mély hangok terjednek a legmesszebb, a hangforrásnak még túl közel sem kell lennie.

2017. szept. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
mégis melyik város ez?
2017. szept. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Nincs nagyfeszültségű vezeték a környéken? :)
2017. szept. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
#15 Szerinted melyik város környékén nincs nagyfeszültségű vezeték? :D
2017. szept. 21. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Sloterdijk válasza:
64%

Nem vagy egyedül ezzel.

Valószínűleg a búgást hallod(the hum).

Én négy napja hallom,hol erősebb,hol gyengébb az intenzitása.

Szinte egyik napról a másikra kezdtem el hallani ezt a tipikus "távoli dízelmotor,és egy légcsavaros repülőgép amely mintha épp szállna le,keverékét".

Elvileg senki a világon nem tudja,hogy mi okozhatja ezt a jelenséget,de tény,hogy létezik.

Párom nem hallja csak én.

Nagyon furcsa volt az első alkalom,épp lefeküdtem aludni,és pár percig hallottam az említett hangot.

Gondoltam tuti egy repülő száll le és azt hallom,de fáradt voltam és el is aludtam.

Rá következő nap délután egy óra után ismét hallottam a hangot a szobában.

Na mondom rá kell gugliznom,mert tuti,hogy nem repülő,klíma,vonat,stb....

És amit találtam erről a dologról az meglepett,mert ugyanazt hallom amit írnak a "búgásról".

Úgyhogy szerintem a búgást hallod.

Az emberek kb 5 százaléka hallja csupán.

2017. dec. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
Néhány hete kezdtem el hallani a mély búgást Szentendrén. Eddig vártam hogy elmúlik úgy ahogy jött. De sajnos nem. Pár nap szünet múlva ujra pulzál a hang, éjszaka erősebb. Kutakodtam az okát a neten, elméletileg a modern kor elektromos dolgai kizárva, ugyanis 1960-tól hallják világszerte.
2018. jan. 23. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

1#

De hát ha a barátnőhe is hallja akkor biztos igaz!

2019. szept. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!