Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen dimenziók vannak...

Milyen dimenziók vannak (lehetnek) a téren és az időn kívül?

Figyelt kérdés
Ha van(nak) más(ok) is,milyen kapcsolat van a dimenziók közt?

2017. szept. 26. 15:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%

A dimenzió egymatematikai fogalom abból a célból, hogy a világban zajló folyamatokat számszerűen modellezhessük, kiszámíthassuk.

A térnek ezért három dimenziója van, mozgásoknál érdemes az időt negyediknek tekinteni.

Egyes matematikai modellek esetén a tárgyalt dolgok jellegétől függően több, akár végtelen dimenzió is lehetséges, ezek az adott jelenség egy-egy paraméterét határozzák meg.

2017. szept. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%
Amilyeneket csak akarsz. Egyelore semmifele bizonyitek nincs ra, hogy leteznenek az altalunk megfigyelteken kivuli dimenziok, ezert ez a kerdes (is) ertelmetlen. Nemletezo dolgoknak olyan nevet adsz, amilyet akarsz, ha neked a krumpliskocka tetszik, akkor az elkepzelt dimenziot nevezd krumpliskockanak.
2017. szept. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
27%

Nekem egy fizikus ismerősöm azt mondta, hogy van vagy 16 dimenzió, de a többi olyan kicsi, hogy atom szinten létezik.

Vagy valami ilyesmi.

2017. szept. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%

A téridőben négy (a tér nem dimenzió, hanem a tér háromdimenziós).

De egyébként a dimenzió egy absztrakt fogalom, attól függően hogy mit és hány paraméter figyelembevételével vizsgálsz, annyi dimenzióval számolsz, ahánnyal csak szeretnél.

Például ökológiában niche vizsgálatok kapcsán ahány tényezőt veszel figyelembe az adott populáció kapcsán, pontosan annyi dimenziós niche-térre fogsz dolgozni. Ha ez 3, akkor 3, ha 29, akkor 29.

2017. szept. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
19%

Tudtam én, hogy a krumpliskocka dimenzió létezik. :D

Eddig csak feltételeztem a létezését. De már biztos vagyok benne. Köszönöm.

A krumpliskocka dimenzió nélkül nem jutnánk előra a paprikáskrumpli készitésének folyamatátnak egy koordináta rendszerben való ábrázolásán. Ha sikerülne bizonyitani a hagymakocka dimenziót is, akkor sokat haladnánk. :D

2017. szept. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A dimenzió fogalma nem ismerős?
2017. szept. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Most tudománytalankodok. Ezèrt elnèzèst a racionális tábortól.


Minden kapcsolatban van mindennel. Aki nem hiszi járjon utánna.

Ha nem így lenne, semmi sem lenne.

2017. szept. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A matematikában annyi dimenziód lehet, amennyit akarsz, és olyan jelentést tulajdonítasz nekik, amit akarsz.
2017. szept. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Wadmalac ***** válasza:
52%

Tulajdonképpen bármit nevezhetsz dimenziónak, ami egy koordináta-tengely menténfelvehető,hogy arra levetítsd egy másik mértékegység azon paramétertől való függését.

Ez csupán egy mérhető kiterjedést jelent, méghozzá nem is feltétlenül térbeli kiterjedést.

Még az sem megkötés, hogy egyértelműen vektormennyiségekről legyen szó.


Éppen ezért a kérdésre nem lehet választ adni.

2017. szept. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Rituálék gyakorlása. A vallásosság egy dimenziója. A szociológia is használja ezt a fogalmat. ;)


[link]

2017. szept. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!