Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Brown gázzal töltöttem meg...

Brown gázzal töltöttem meg egy 10 liters bag in box zacskót. Ezután rákötöttem egy csövet, amelyet bevezettem egy félig vizzel telt müanyag flakonba, ahova belebuborékolt. Onnan szintén kijött egy cső, amelyen tovább haladt a gáz. Hm?

Figyelt kérdés
Még közbeiktattam egy biztonsági szelepet is,amelyen csak egy irányban haladhat a gáz,a végére pedig egy csappal zárható réz csövet tettem.Ezután súlyt helyeztem a zacskóra,hogy nyomja ki belőle a gázt,a zacskó szelepét megnyítottam ugyanigy a rézcső csapját is,majd meggyújtottam a gázt.Kis lánggal,de szépen égett.Kétszer elzártam ,meggyújtottam..A harmadik elzárásnál a lángot visszaszívta valahogy mert a zacskó és az üveg hatalmasat robbant.Darabokra szakadt.Mi lehet az oka?Mitől szívta vissza a lángot,amikor közbe volt iktatva egy biztonsági szelep és egy buborékoltató is?
2017. szept. 30. 15:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagyon értek a kísérletekhez, de nem lehet, hogy a biztonsági szelepet rosszul kötötted be?


Az emberi tüdő, nyomáskülönbséget kihasználva működik.

Képzeld el hogy a zacskó a tüdő, a súly a rekeszizom, a cső pedig a légút.

Na most, a zacskóban alacsonyabb volt a nyomás mint ahol a szabad ba került a gáz, ezért visszahúzta, nem lehet, hogy a súly amit rátettél elmozdult róla?

Szerintem ügyelj rá, hogy folyamatosan nyomja a zacskót.


Viszont, azt írtad, hogy volt biztonsági szelep.

Mindenképpen ellenőrizd a szelep működését.


Még annyi, hogy ha valami kis elkényeztetett tinigyerek vagy, akit érdekel a kémia, akkor hagyd a g:cibe, mert kinyírni magad.

Persze ha hozzá értő vagy akkor ez rád nem vonatkozik.

2017. szept. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Szia.A biztonsági szelep is jól müködött,mert amikor fújtam át rajta a levegőt,átment, de visszahúzni nem tudtam.A súly sem mozdult el,folyamatosan nyomta a gázt.Talán akkor amikor zártam el a lángot a csap segítségével, akkor már nem kapott elég nyomást, és így visszaszívta a lángot?De hogyan tudott visszamenni a szelepen,és hogyan tudott a buborékoltatón át visszajutni a zacskóig?Hisz ahhoz hogy a zacskóig jusson a szikra,által kellett jusson még a flakonban(buborékoltató) levő vizen is.

A tini kort már rág kinóttem, csak hobbyból,kiváncsiságból szeretek kisérletezni.A szakmám sem ide tartozik,de az interneten sokt lehet tanulni ,olvasgatni erről,így fogtam neki.

2017. szept. 30. 17:41
 3/19 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a zacskón, volt egy kis szakadás, és szivárgott belőle bizonyos mértékig a gáz, ami berobbant.
2017. szept. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Nem szivárgott a gáz,mert viz alatt is megpróbáltam,hogy ereszt-e a zacskó.Az egészet kint a szabadban az udvaron végeztem ,biztonsági okokból.Maga a láng is a zacskótol és a flakontól kb 7 méterre volt,tehát nem onnan kapta a szikrát,hanem a csövön keresztül.A robbanás tényleg nagy volt, a zacskó apró cafatokra szakadt, a flakon is teljesen szétrepedt, a füvet ahol a zacskó volt felszagatta,szétszórta.A környéken ahol lakok szinte mindenki hallotta, olyan lehetett mint egy gázpalack,butélia robbanás.Nem gondoltam,hogy ekkora ereje lehet 10 liter Brown gáznak,amit egy pár mililiter vízből álítottam elő elektrolizis útján.
2017. szept. 30. 18:05
 5/19 A kérdező kommentje:
Jobban szeretném,ha tiszta hidrogént tudnák előállítáni,nem Brown gázt,de a jelenlegi készülékemmel csak ezt tudom.Majd egyszer lehet átalakítom, hogy e két gáz teljesen külön jöjjön.
2017. szept. 30. 18:11
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Az a gond, hogy a sima hidrogén kiszivárog nagyjából mindenből, arra ügyelj, hogy kerüld a műanyag alkatrészeket, mert egyes műanyag velejárója,az elektrosztatikusság, azzal meg ott a szikra is.

A hidrogén meg azért jobban be is gyullad.

A továbbiakhoz sok sikert kívánok. :)

2017. szept. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Kicsit unom már ezt a hidrogénes-műanyagos kísérleteket. Pláne úgy, hogy nem magyar nevén nevezed a kísérletedben szereplő gázt. Ti a Brown gázt itthon durranógáznak hívják. Így talán már világosabb, hogy mi történt. Másrészt a tiszta hidrogén a szikrától nem gyulladna meg, mert az égéshez kell oxigén is. Ez a durranógázban (amit gondolom elektrolízissel állítottál elő) pont tökéletes arányban van jelen, tehát a csővezetékben is szépen vissza tud égni, robbanni. A bugyborékoltatón is átnyomta a robbanás. Sokkal biztonságosabb lenne a két gázt különválasztani az előállításkor (hiszen két külön elektródán válik ki, miért is kell összeereszteni azokat?), mert önmagában a hidrogén nem produkálná ezt.

Egyébként meg nem hiszem, hogy ennyi gázt elő tudtál állítani a kertben barkácsolva, úgy, hogy látszólag fogalmad sincs, mit is csinálsz...

Ja, és még valami, a hidrogén valóban átdiffundál sok mindenen, de a műanyagok általában jól megtartják a gázokat (különben nem lehetne lufit csinálni belőlük).

2017. szept. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Már ne is haragudj, de aki tanult legalább alapfokú kémiát, az tudja, mi a brown gáz(oxigén és hidrogén keveréke).

Ezért senkit nem kell szavazni.

2017. szept. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Már ne is haragudj, de aki tanult alapfokú kémiát, az tudja, hogy a durranógáz (angol nyelvterületen Brown gáznak nevezik) az oxigén és hidrogén pontosan 1:2 arányú keveréke, más arányú keveréket nem nevezünk annak.
2017. szept. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Nem is én írtam, durrannógáznak, hanem te.

Lényegében kijavítottad saját magad.

:)

2017. szept. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!