Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ez egy létező matematikai...

Ez egy létező matematikai probléma lenne? (Négyzetszám nem végződhet 4 ugyanolyan számjegyre)

Figyelt kérdés

Ma beszéltem egy felsőbb éves matektanári hallgatóval az egyetemen, és mondta, hogy hallott egy olyan problémáról, miszerint egy négyzetszám, amely nem osztható 10-zel, végződhet-e 4 ugyanolyan számra.

2-re ugye letezik: 12 -> 12^2 = 144

3-ra létezik: 38 -> 38^2 = 1444

Engem érdekelt ugye a probléma, és be is bizonyítottam, hogy miért nem létezik olyan szám, de viszont nagyon egyszerűnek tűnt a bizonyításom, így megkérdőjeleztem magamban, hogy ez tényleg egy létező probléma lenne, illetve hogy ezt tényleg számítógépekkel számolják, hogy létezik-e olyan szám.


2017. okt. 10. 23:18
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
Nem egy nagy probléma, tekintve hogy csak az utolsó 2 számjegyet kell vizsgálni. Tehát ha a kétjegyűek között nincsen, akkor tuti hogy nincs, ezen biztos nem számolnak túl sokat számítógéppel.
2017. okt. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó 4 számjegyet kell vizsgálni, de akkor sem nagy kunszt 9999-ig a számok négyzeteit ellenőrizni.
2017. okt. 11. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
Elnézést, rosszul fogalmaztam az #1 válaszomban, úgy értettem, csak 99-ig kell vizsgálni a lehetséges variációkat, a harmadik számjegytől már nincsenek hatással az eredmény utolsó számjegyeire a számjegyek, mindegy mennyi van belőlük.
2017. okt. 11. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

oké, nem létezhet olyan szám.

Mi a matematikai probléma???

2017. okt. 11. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#3, nem rosszul fogalmaztál, hanem még mindig hülyeséget gondolsz.


Kérdező, matematikai problémának azt szoktuk nevezni, ami nincs megoldva. Ez meg van oldva, tehát nem matematikai probléma.

2017. okt. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
52%

[link]


itt bizonyítják, hogy 4444-re nem végződhet


https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__alkalmazott-tudom..


itt pedig azt, hogy egyforma számokként csak a 0 és a 4 jöhet szóba

2017. okt. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#5 Ilyen szempontból igazad van, ez kábé annyira matematikai probléma, mint az, hogy páratlan számokat szorozgatva nem lehet az eredmény utolsó számjegye páros szám.
2017. okt. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!