Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lecseréltem a core 2 duo...

Lecseréltem a core 2 duo e8400 as procimat egy xeon l5430 ra és úgy érzem jűtékok terén hogy nem jobb min a c2d pl az AC III ba ugyanolyan borzalmas pedig hasítania kéne. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Az alaplapom biosába is beírtam a xeon microcodját. Az a fura hogy a biosban 70 fokos a cpu de az lehetetlen. (rendes gyári biosal 100 fokos de ezek tuti h hibás értékek)

2015. jan. 16. 17:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

A Xeon nem egy varázsproci, amivel csettintésre minden hozza 120fps-t. Lehet, hogy ez egy négymagos Xeon, de már lassan 7 éves és elég alacsony órajelű. Már akkor 4 éves volt, amikor az AC3 kijött. Az Assassin's Creedek ráadásul nem használnak sok processzormagot, a 3.-rész pedig egyébként is egy gyengébben optimalizált része a szériának.


Egyébként milyen videokártya van mellette?

2015. jan. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Tudom hogy egy régi processzor de gépigény szerint vinnie kéne rendesen ugyanígy vagyok a black ops-al ahol (maxon) ha olyan helyen vagyok leesik 30 fps re a játék. Amúgy asus hd 7750 gddr5 1gb és még 6gb ddr2 es ram
2015. jan. 16. 17:44
 3/15 A kérdező kommentje:
Esetleg az nem lehet. hogy a proci teljesítménye le van korlátozva mert a biosban 70 fokosnak látja?(l5430=Q9450) szóval nemértem.
2015. jan. 16. 17:45
 4/15 csacsi2 ***** válasza:
lehet nem az értékek hibásak és ha nő a hőmérséklet romlik a teljesítmén (hatványozottan). Egy erősebb v. jobban melegedő proci nagyobb hűtést ígényel.
2015. jan. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
De eleve nem lehet 70 fokos mert az előző procival (c2d) is max 45 fokos volt ami normális alap intel hűtővel és ha 70 fokos lenne már kb megsült volna a proci szóval nem lehet eleve h 70 fokos legyen. Arra gondolok hogy visszaveszi a teljesítményt mert a biosból ezt a hibás értéket veszi a gép. Az általam megemlített játék borzasztóan fut.
2015. jan. 16. 22:04
 6/15 csacsi2 ***** válasza:

Ez nem az a proci.

"70 fokos lenne már kb megsült volna a proci" nem nem sül meg felmehet 100°c -fölé is, de az alaplap 85°c körül letiltja ,de ha úgy érzed rosszak az adatok akkor ugyebár nincs mit tenni, bár akkor a másik procinak is rosszak lennének az adatai. A Mag hőmérsékletet a sok láb egyikén méri a thermal dioda. Egyszerü hővezetés, tehát bármilyen proci van benne a láb hőmérsékletét méri.

Nézd meg programmal a hőmérséklet értékeket (aida64,speedfan) és ha az alaplapon mért érték is magas (kb 10-15 °c -al tér el a mahőmérséklettől) akkor biztos hogy a hűtés a gond! két hőérzékelő csak nem rossz...

2015. jan. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Az gyári biosal ami nem ismerte föl teljesen a xeon procit akkor mutatott egy fix 106 fokot ami egyértelműen rossz adat volt. Evvel a biosal (ami már nem sípol a proci miatt hogy ismeretlen) bekapcsolásnál 60 pár perc után 70 fokot jelez. Az aida a fő cpu ra 70 körüli értéket jelez de külön a magokra 35 fokot átlagba.
2015. jan. 16. 23:22
 8/15 csacsi2 ***** válasza:

lehet nem sikerült teljesen a bios frissítés. Hogy végezted?

Bootolva frissítsd! (és természetesen a legújabb verziót hivatalos oldalról!)

Aida rendszer stabilitás tesztnél mit csinál?!

Ellenőrizheted hogy vissza veszi e a processzort (statisztika).

2015. jan. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Bootolva végeztem a bios frissítést (ami bios) legúljabb bios van rajta és abba végeztem a módosításokat ez a leírás alaján [link] és minden oké volt így fölismeri rendesen cpu-t és 106 fokról csak 60-70. [link]
2015. jan. 17. 13:24
 10/15 csacsi2 ***** válasza:

még az is magas érték. Jó az amit találtál leírás. Alján írják is hogy ha nem frissülne parancssorből akkor usb -ről kell telepíteni. Szerintem próbálj meg egy bios reset-et.

Esetleg ellenőrizd az illeszkedését a hűtőbordának, a pasztát...

2015. jan. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!