Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van egy vizbontó száraz...

Van egy vizbontó száraz cella. Ami jelen esetben 1,5 ohm ellenállásu. Rá kötöttem a 230 voltos normál házi villanyáramot. Van egy volt és ampermőrő müszerem, ami ebben az esetben majdnem meggyúlt. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Közbe iktattam egy olyan müszert, ami a feszültséget lecsökkenti,ha akarom egész nullára és még egy egyenirányítót.És mégis amikor megtörtént még a villanyóra is zúgott bele, akkora áramerősség ment át a fogyaszton.Hogy lehetséges ez,hiszen a kütyüvel le lehet csökkenteni a feszültséget.Ha ugyanezt megtettem egy porszivo motorral, abban az esetben minden az elvártak szerint müködött.,vagyis a feszültség csökkentéskor a motor forgássa lassult, akár meg is állott, ha kevés volt a volt.Mi az oka ennek? A müszer a következő

[link]


2017. okt. 13. 12:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kiszámoltad mekkora lesz az áram az első esetben?

Elég nagy.

Minek kötsz rá egy vízbontó cellára 240V váltakozó feszültséget?

Vegyél egy 12V-os egyenáramú tápegységet azzal játsz akkor nem gyújtod fel a lakást.

2017. okt. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kiszámoltam,de én abban biztam,hogy a fent említett müszer segítságável lecsökkentem a feszültséget kb 40 voltra és ezáltal a áramerősség is több durranógázt elő tudok állítani mint egy hagyományos 12 voltos akkumulátorról.Írtam,hogy közbeiktattam egy egyenírányítót is.De amint írtam nem sikerült a kísérlet,hiába volt kevesebb a feszültség mint 230 volt,ugy láttam,hogy így is nagyn nagy amper volt az áramerősség.Mi az oka?A cella felépítése?Kicsi az ellenállása?
2017. okt. 13. 17:04
 3/5 anonim ***** válasza:

Túl kicsi az ellenállása.

Használj valamilyen kisfeszültségű egyenáramú tápegységet.

2017. okt. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Oda van írva hogy 4000 wattos, amit nyilván 220-on tud. Ez 18 amper. Te 40 volton próbálkoztál 1.5 ohmos fogyasztóval, ami 27 amper.
2017. okt. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Bubuka508 ***** válasza:
230 voltot 1,5 ohmmal rövidre zárni... Hát te ugy voltál mint a ló, ami nekiment a falnak: nem vak volt, hanem bátor...
2017. okt. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!