Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan lehet kevés áramot...

Hogyan lehet kevés áramot házilag termelni?

Figyelt kérdés

Szeretnék itthon, valamint az iskolában (bemutatás, kísárlet alkalmából) kevés áramot termelni.

Kérlek ne kezdjetek el nagy-nagy naperőművekről meg szélerőművekről beszélni,kevés áramot szeretnék termelni,például ami elegendő egy lámpa vagy egy (kicsi) ventillátor működtetéséhez,esetleg egy telefon töltésére (nem szeretném maximálisan feltölteni,csak hogy kiírja a telefon éppen töltődik).

Kérlek csak olyanokat írjatok amit be is lehet szerezni és nem kell hozzá elmű szintű kiépítettség,például kőolajat meg földgázt nem fogok használni. Inkább csak ilyen kicsi áramtermelőket,mint egy mini napelem,vagy egy olyan ami a forgást/tekerést alakítja át árammá (azthiszem dinamónak hívják).

Van egy 10.400 miliamperes powerbankom,nem tudom hogy használható-e valamire,gondoltam megemlítem.

Kérlek ha szakszavakat használtok akkor írjátok le a jelentésüket is, nem vagyok nagyon benne a témában.



2017. okt. 22. 12:21
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

[link]


ez alapján otthon is tudsz dolgokat csinálni, hozzávalókat beszerezhetsz hobbielektronika boltban, vasműszakinál vagy a netről

mini napelem is van a neten (ebay)

meg egyéb oktató jellegű játékok, pl mini napelemes kocsi 1 dollárért

2017. okt. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

vagy sósvízzel hajtott robot

[link]

2017. okt. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

(Bocsánat hogy az előző válaszomban ottmaradt az előző válasz,elfelejtettem kitörölni.)


Ejha,ez nagyon érdekesnek hangzik! Viszont ha balesetveszélyes akkor mindenképp megbeszélem a fizikatanárommal hogy hogyan csináljuk. Nem lenne jó ha megsérülnék,ahogy elnézem ez elég bonyolult összerakni. (vagy csak én nem értek hozzá,ez valószínűbb)


Viszont ez a citromtelep egyszerűnek tűnik,ezt szerintem kipróbálom. Amint vége az ünnepeknek felkeresek egy barkácsboltot és beszerzem a drótokat. Viszont azt nem tudom hogy réz és cink lapokat is be lehet-e ott szerezni.

2017. okt. 22. 18:37
 14/17 anonim ***** válasza:
2017. okt. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Azért nemannyira bonyolult ám!


Forrasztani sem szükséges, sima mágnesek is megteszik. Max több kell belőle így már nem annyira veszélyes.


A Neodym aza tényleg az:


[link]


Sima mágnesekkel ez azért nem annyira gyakori.

2017. okt. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Cink elektróda lehet egy horganyzott szeg is, a réz meg úgy a rézdrót magában:

https://www.youtube.com/watch?v=2I5ves1DT5E

2017. okt. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 kiitos ***** válasza:

Neodynium mágneshez könnyű hozzájutni ingyen.

Régi merevlemez meghajtó szinte mindenkinek van ami elromlott, vagy csak már nem kell. ebben van jó erős neo mágnes lapos alakú , ezt mozgatod egy tekercsben és feszültség indukálódik.Egy mutatós feszültségmérővel látványos a kísérlet.

2017. okt. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!