Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Mars Föld távolság legfejebb...

A Mars Föld távolság legfejebb mekkora lehet? Mikor lesz legközelebb a legnagyobb?

Figyelt kérdés

2017. okt. 24. 14:03
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A legkisebb távolság 54 millió km, a legnagyobb 401 millió km, az átlagos pedig 225 millió km.


Van itt egy szép rajz:

[link]


A rajzon levő állapotban vannak legközelebb. Ha pont egymással szemben vannak a pályájukon, és közöttük van a Nap, akkor pedig a legmesszebb vannak egymástól.

2017. okt. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Először rosszul értettem a kérdésed második felét. Aztán elolvastam még egyszer, rákerestem, és megtaláltam ezt:

[link]


Zseniális! Baromi jó játék :)

És hogy a kérdés második felére is válaszoljak, szemre úgy tűnik, hogy 2019 aug vége, szept eleje körül lesz a Föld Mars távolság legnagyobb.

2017. okt. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!