Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Föld Mars távolság? Gyermekkén...

Föld Mars távolság? Gyermekként végeztem egy számítást, forma1-esek előnyben xdxd. (A számítást kb 30éve végeztem) /40f

Figyelt kérdés
Anno kiszámoltam közepes föld-mars távolságnàl,ha egy forma-1es pilóta nyílegyenes pályán haladna a földről a marsra padlógàzzal,mennyi idő alatt érne oda(már nem tudom hány km/h t számoltam akkor..de kb 300felett nem sokkal).Zero légellenállással,és ha sosem fogyna ki az üzemanyag.A megfejtéseket évben kérem.

2017. júl. 6. 21:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Föld és a Mars átlag 250 millió km távolságban van.

Egy F1es kocsi majdnem 370 km/h val is tud menni.

Így nekem 77 év jött ki de ez közel sem pontos mivel a földtől a mars sokkal közelebb és messzebb is lehet, +Nem tudom milyen gyorsan megy egy közegellenállás nélkül egy F1es autó ezért számoltam 370 km/hval.

2017. júl. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A második számra nekem is 7-es jött ki.Hát ez nem lehet véletlen.És nem is sokkal többet írtál,mint amit én számoltam.
2017. júl. 6. 21:40
 3/12 anonim ***** válasza:
84%

Ha a nyílegyenes pálya alatt azt érted, hogy megcélozná azt a pontot, ahol a Mars lesz évek múlva, amikor odaér a kocsi (közben persze kering a nap körül), akkor ha okosan indul és céloz, kb. 18 év alatt odaér. Hülye lenne megtenni az átlagos távolságot, nyilván a földközeli állapotot célozná be, ami csak 55 millió km.


Ha a nyílegyenes alatt azt érted, hogy a kormányt mindig úgy tartaná, hogy egyenesen a Mars felé nézzen a kocsi, akkor meg soha. Ott bolyongana a világ végéig a Naprendszerben a Föld és a Mars közötti sávban.

2017. júl. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ha tekintetbe vesszük a Mars és Föld keringési idejének az eltérését, akkor a befutandó pálya egy íves pálya lesz. Ki kéne számolni az ív hosszát. Ebből az első válaszoló által kiszámolt 77 évnél több jönne ki.


Szép kis egyenlet jönne ki, mivel a pilóta látásvonala mindig a pálya aktuális pontbeli érintőjével egyezne.

Arra gyanítok, ebből egy szép kis polárkoordinátás diffegyenlet jön ki, amiből kiadódik a pálya egyenlete. Onnantól ugye meg ivhoszszámítás integrálással.


Ha időm lesz levezetem, szép a példa, lehet gondolkodni!

2017. júl. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Attól függ, mit jelent számodra a "közepes Föld-Mars távolság". Olvasatomban azt, hogy átlagot veszek a legnagyobb és legkisebb távolság összegéből, vagyis durván kb. 50 millió és 400 millió km távolságból. (400+50)/2=225 millió kilométerre jön ki nagyjából. Egy F1 autó sebességét ha 300 km/h-nak vesszük, akkor a 225 millió kilométert 750.000 óra alatt tesz meg, ami 31.250 napnak, vagyis kb. 85,5 évnek felel meg.

(A kerekítések miatt plusz-mínusz kb. 5% hibahatáron belül, vagyis kb. 80-90 év között.)

2017. júl. 7. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Wadmalac ***** válasza:
Még érdekesebb adat fog születni, ha valaki kiszámolja, mennyi idő alatt ért volna oda a Curiosity, ha csak ezzel a 3700 km/h-val ment volna azonos pályahosszon.
2017. júl. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 2*Sü ***** válasza:
100%

Nekem ott nem stimmel a kérdés, hogy „padlógázzal” halad az autó. Az űrben nincs közegellenállás, így a sebesség fenntartásához nincs szükség erőre, üzemanyagra, csak a gyorsuláshoz. Ergo ha valaki padlógázzal megy, az azt jelenti, hogy folyamatosan gyorsul? Vagy azért van úttest, ami fékezi az autót, mert akkor tényleg nyomni kell a pedált ahhoz, hogy fenntartsuk a sebességet. Vagy a gravitációt is beleszámoljuk, és ezért kell gyorsulnia? Vagy hogyan kell értei ezt a soha ki nem fogyó üzemanyagot és a padlógázat?


Ha csak arra gondoltál, hogy az autó egy F1-es autó sebességével halad folyamatosan (állandó sebességgel), akkor meg nagyságrendileg egy t = s/v képletet használni nem nagy kaland, és itt nagyságrendileg helyes választ ad az is, ha útként egy átlagos Föld-Mars távolságot veszünk.


Bár azon el lehet lamentálni, hogy mit jelent az átlagos távolság? A legkisebb és a legnagyobb távolság átlagát? Vagy hosszú időt nézve azt a távolságot, aminél az idő 50%-ban közelebb, 50%-ban távolabb van a Mars a Földtől? Mert a kettő nem ugyanazt az értéket fogja adni.

2017. júl. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Wadmalac ***** válasza:

"Zero légellenállással"

Na nekem evvel van a bajom.

Szerintem senki nem tudja, hogy mennyi lenne egy F1 kocsi végsebessége vákuumban. :D

És ha légellenállás nincs, minek van gördülési? És anélkül sem tudjuk a kocsi végsebességét. Bár, ilyen helyzetben gondolom a legmagasabb fokozat max. fordulatszámához tartozó tempó kéne.


Így értelmetlenné válik a kérdés.

Ahhoz, hogy értelme legyen, agyon kell egyszerűsíteni, de fontos paramétereket meg nem lehet elhagyni.

Vagyis szerintem csak azt lehet csinálni, hogy elképzelsz egy egyenes országutat, amin a kocsi padlógázzal hajthat (földi G, légellenállás, gördülési ellenállás stb.) a fentebb említett mondjuk 370 km/h-val, a föld-Mars közepes távolságnak megfelelő úthosszon.

Így van némi értelme, viszont így sapka egyszerű t=s/v képletté válik a dolog.

De ha az nincs, akkor

2017. júl. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Wadmalac ***** válasza:
Bocs, utolsó sor sztornózandó fogalmazási maradék.
2017. júl. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Alain Prost-nak lehet 57év lett volna ;;))
2017. júl. 7. 10:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!