Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi van a féreglyuk (feketelyuk...

MR.X. kérdése:

Mi van a féreglyuk (feketelyuk) -on túL? Amit beszív azzal mi történik?

Figyelt kérdés
Esetleg egy másik dimenzióba megy át?
2017. okt. 25. 23:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg atomjaira hullik és beépül a fekete lyukba. Magába szívni semmit se tud, mert a közhiedelemmel ellentétben nem lyukak, hanem iszonyat sűrű égitestek amiknek a gravitációs vonzása többmilliárdszorosa a Földünkének. Annyira erős hogy meghajlítja a fényt, elképzelhetetlen milyen nyomás uralkodhat a középpontban.
2017. okt. 26. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

Kérdésed értelmetlen, mert a 'féreglyuk' nem azonos a 'fekete lyuk"-kal!

.

A fekete lyuknak (ami csak nevében 'lyuk', hiszen 'test')gravitációs, nem pedig szívó hatása van.

[A Föld sem 'szívja' magához a tárgyakat.]

2017. okt. 26. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
28%

Jó párszor volt már a kérdés!

Neked sem tilos visszaolvasni!

2017. okt. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 2*Sü ***** válasza:
55%

[link]

„A fekete lyuk a téridő olyan tartománya, ahonnan az erős gravitáció miatt semmi, még a fény sem tud távozni. Félklasszikus szemléltetése szerint olyan égitest, amelynél a felszínre vonatkoztatott szökési sebesség eléri vagy meghaladja a fénysebesség értékét.[1] Azonban a fekete lyukban - az eseményhorizont mögött - nincs valódi égitest: a fekete lyuknak nincs belső szerkezete, kifelé pedig csak a tömege, töltése és perdülete nyilvánul meg (kopaszsági elv).”


~ ~ ~


[link]

„A féregjárat (vagy féreglyuk) vékony, csőszerű képződmény, ami az Univerzum (vagy más univerzumok) két távoli, görbületmentes területét köti össze. A féreglyukról szóló elmélet a Világegyetem kialakulásának elméleteiből született, közvetlen következménye annak a feltevésnek, hogy a tér pontjai kaotikusan összekötött állapotban vannak vagy lehetnek.”


Kiegészítés: Féregjáratok létezésére semmiféle megfigyelés nem utal, még csak közvetve sem. Pusztán a fizika általunk ismert törvényeiből nem cáfolható a létezésük, de mivel nem találtunk még egyet sem, ezért a létezésük csak feltételezés.


~ ~ ~


[link]

„A dimenzió a latin „kimér” (dimētior) igéből ered, szokásos magyar fordításai: méret, kiterjedés. A szaktudományokban, mint a matematika és fizika, többféle, különböző értelemben használják (lásd lejjebb). A legtöbb dimenziófogalom szemléletes tartalma az, hogy egy pont vagy esemény megadásához hány független adatra van szükség.


A szó leghétköznapibb használatában a dimenzió a fizikai tér, a testek különféle méreteinek, nagyságfajtáinak (szélesség, hosszúság, magasság) összefoglaló neve. Ezenkívül a tudományos-fantasztikus irodalomban a „dimenzió” utalhat egy alternatív univerzumra, ez a cikk azonban ezzel nem foglalkozik.”


~ ~ ~


Ergo:

féreglyuk ≠ fekete lyuk

A másik dimenzió meg jelen kontextusban értelmezhetetlen kifejezés.

2017. okt. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Wadmalac ***** válasza:
55%

Még hozzátenném, ha létezik is féreglyuk, a méretétől függ, hogy mennyire életbiztosítás belemenni.

Ugyanis ha relatív kicsi, akkor olyan mértékű térgörbületet vagyis gravitációt jelent, mint a fekete lyuk közelében észlelhető, vagyis ugyanolyan grav. árapály-hatások ölnek meg, mint ott.

2017. okt. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

#1


Tulajdonképpen a lyuk elnevezés elég pontos. Ugyanis bár több féle modell létezik a fekete lyukak leírására. A legáltalánosabban elfogadott modell az a szingularitás, amely egy irreguláris tartomány a téridőben, ami szemléletesen egy lyukként képzelhető el.


De hozzá kell tenni, hogy a fekete-lyukak belső szerkezete egyáltalán nem ismert. Ugyhogy a szingularitás is erős feltételezés, amely mint modell konzisztens az eddigi eredményekkel.


A féreglyuk egy létező megoldása a gravitációs teret leíró Einstein-egyenleteknek, amelyben a tömeg komplex. Ennek fizikai jelentése erősen kérdéses. Az, hogy létezik az Einstein-egyenleteknek ilyen megoldása nem jelenti, hogy az adott obejktum létezik. Pl van végtelen nagy kiterjedésű sík megoldás is. Egyenlőre semmilyen kísérleti bizonyíték nem igazolta ezt az objektumot, ahogy a korábbi válaszadók is igazolták.

2017. okt. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!