Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az normális, hogy a lakatfogó...

Az normális, hogy a lakatfogó multiméter, egyenáram esetében az egyik vezetéken nagyobb ampert mér mint a másikon? (kb 0,8 amper különbség)

Figyelt kérdés
2017. okt. 27. 18:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Bocs, ez így kevés. Mennyi áramhoz képest volt 0,8 a differencia?
2017. okt. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
A plusz vezetéken 13 amper volt, a minusz vezetéken pedig -13,8.De nem 13 és -13 kellett volna legyen?
2017. okt. 27. 19:52
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

1. Könnyen lehet vele "rosszul" mérni, nem mindegy, hogy a mérendő vezeték hol van, olvasd el a műszer használati utasítását!

2. Lehet, hogy a mérések között valóban megváltozott a vezetékeken folyó áram erőssége.

3. Lehet, hogy nem csak az a két vezeték alkotja az áramkört.

4. Stb., stb., stb...

2017. okt. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

6 % mérési hiba egy üzemi műszernél még nem olyan rettenetes, bár elismerem, hogy némi csalódást okozhat.

Amúgy, mint #3.

Ha tudod garantálni a stabil áramot, akkor még azt is kipróbálhatod, hogy többször egymás után mérsz - még megduplázva a fordítva tartással, hogy visszafelé csordogáló áramnál hogyan mér - és akkor nyersz némi tapasztalatot arról, hogy mit érdemes várni a méréstől.

2017. okt. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Arra is kiváncsi vagyok,hogy én rontottam el a mérőt ezzel a méréssel?vagy nincs köze hozzá?Mert azelőtt amikor bekapcsoltam 0,000 -t mutatott,most meg mindig 0,300-t.
2017. okt. 28. 11:24
 6/14 anonim ***** válasza:

Váltakozó feszültség méréshatárban is mutatja?

Nincs olyan a használati utasításban, hogy egyenáram mérése előtt nullázni kell?

2017. okt. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Váltakozó áram esetében jól mutatja ,vagyis 0,000 - mutat,csak ha átkapcsolom dc áramra akkor mutatja a 0,3000-at.Nincs olyan a használati utasításban, hogy egyenáram mérése előtt nullázni kell,csak az hogy mérés előtt kell rövidzárlatozni a fogó sarkait.egyébként erről van szó

https://www.youtube.com/watch?v=jxXIokGGmUU

2017. okt. 28. 11:53
 8/14 anonim ***** válasza:
A bánatos pék pali farkát nincs. Ott van, hogy: Press ZERO key before measurement to make readings zero. If it does not return to zero after one press, then press it several times until the reading is zero.
2017. okt. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Ok ,értem.De nekem úgy tünik,hogy amikor kibontottam,akkor nem kellett a zero gombot nyomni és mégis 0,000 -t mutatott.Vagy nem emlékszem jól?Minden esetben kell zerozni amielőtt dc áramot mérek?ac áram esetében miért nem kell?Egyébként köszi a válaszokat.Mert amint írtam egy másik kérdésben megmértem az auto akkumulátor plusz kábelén kijövő áramot indítozás pillanatában,amit lehet nem kellett volna, mert pár száz amper jött ki, ez pedig 100 amperig mér.És ebben nem vagyok biztos,hogy nem -e elrontottam és már nem fog pontosan mérni...
2017. okt. 28. 12:16
 10/14 anonim ***** válasza:

nem hiszem, hogy ilyen egyszerű lenne elrontani.

Minden mérés előtt, ha nem mutat zérót. Mert belezavarnak külső mágneses terek.

2017. okt. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!