Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen megvalósítási fázisban...

Milyen megvalósítási fázisban van a vezeték nélküli elektromos áram szállítás?

Figyelt kérdés
2017. nov. 4. 18:00
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Pontosan mire gondolsz?

Mondjuk akkumulátorban simán lehet "elektromos áramot" szállítani...

Ha mondjuk arra gondolsz, hogy van egy adó és van egy vevő egység ami az adóból jövő jelekből nyeri az energiát, akkor az ipari gyakorlat. Például itt: [link]

2017. nov. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Mármint elektromos árammá alakítható energiatovábbítás?

Úgy tudom, egyelőre mágneses terekkel tudják legjobban megoldani, ahogy a trafó is működik. EM sugárzással is kísérleteznek, hogy a jeltovábbítás mellett komolyabb energiát is közölni lehessen, de ez elég messze van még az eladható szinttől.

2017. nov. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Ac áramra gondolok,ami van a háztartásban.A linken amit küldtél úgy látom,hogy max 4mm távolságot lehet áthidalni.Ennél nagyobb távolságú nincs?
2017. nov. 4. 18:36
 4/23 A kérdező kommentje:
Ezek szerint,ha még itt áll a tudomány,akkor Tesla találmánya,miszerint ilyen módon nagy távolságokra lehet vezetni az áramot,akkor csak egy mese.
2017. nov. 4. 18:40
 5/23 anonim ***** válasza:

Én is olvastam, hogy Teslának voltak ilyen tervei. Nem tudom, mennyire hiteles, de két fő gond volt vele:

- Állítólag olyan szinten befolyásolta volna vele a légkört, ami katasztrófához is vezethetne (??),

- Nem lett volna mérhető, vagy másképpen: az energia nincs ingyen, az energiaszektor csődjéhöz vezetne.

2017. nov. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
De szerintem lehetne mérni,ha a receptorba egy villanyórát építenének.
2017. nov. 4. 19:01
 7/23 anonim ***** válasza:

Ugye a vezeték nélküli eszközök többsége (rádió, wifi, mobil) így működik, csak ugye ott nem energia szállítás a cél, hanem csak információ továbbítás.

Ha az a cél, hogy elektromágneses hullámokkal nagy (kW nagyságrendű) energiát továbbítsunk, arra is van példa, menj be a konyhába és kapcsold be a mikrót. Arról nem is beszélve, hogy az energia az adótól távolodva az inverz négyzetes törvény szerint fog csökkenni, tehát elég gazdaságtalan lenne ezzel szállítani energiát nagy távolságra. Persze például a mikróban használt frekihez közeli tartományban egészen jól lehet fókuszálni az ilyen sugárzást, de az ebbe a sugárba berepülő madarak biztosan nem örültek egy ilyen találkozásnak. Ráadásul a sugárzást mindig a vevő egység felé kellene irányítani. Szóval egyszerűbb egy pár vezeték...

2017. nov. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

#5:

Tesla ezt elég jól megoldotta... persze kisebb távolságra. Az volt a gond, amit mondasz: nem lehet számlázni.

2017. nov. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 Szirty ***** válasza:
A vezetéken történő továbbítás is meglehetősen problémás, nem hogy nélküle :)
2017. nov. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Simán megoldható, csak kis távolságra és nagyon rossz hatásfokkal. Most kezdik kifejleszteni a vezeték nélküli töltőket. De szerintem nem jó ötlet, lásd: elektroszmog.
2017. nov. 6. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!