Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen megvalósítási fázisban...

Milyen megvalósítási fázisban van a vezeték nélküli elektromos áram szállítás?

Figyelt kérdés
2017. nov. 4. 18:00
1 2 3
 21/23 Szirty ***** válasza:

"De mint most írtam, gondold át ezt az elmélet-gyakorlat dolgot is."


Akkor öntsünk tiszta vizet a pofánkba:

Elmélet és gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

gyakorlatilag van!

:)

2017. nov. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 Wadmalac ***** válasza:

"Mégis azt hiszem, egy fizikus úgy értené az “elv” ill. “gyakorlati” szavakat, ahogy én, a villamosmérnök barátom pedig úgy, ahogy te."


Szerintem itt ez nem teljesen igaz.


Én szétválasztanék két dolgot.


1. energia-átvitel drót nélkül.

2. drót nélküli energia-átvitel felhasználási megvalósítása (mint fentebb is írtam, a vezetékes elektromos hálózat kiváltására értve)


1. elméletileg és gyakorlatilag is lehetséges.

2. már elméletileg is megoldhatatlan.


Természetesen a 2. pontnál,mivel megvalósításról beszélünk, már az elméleti megvizsgálásnál is gyakorlati szempontokat kell figyelembe venni.

Az a bizonyos villamosmérnök is valószínűleg ezt nevezte lehetetlennek, nem pedig a tényt, hogy rádióhullám energiát szállíthat A-ból B-be.

2017. nov. 10. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 Wadmalac ***** válasza:

Szirty: :D


A régi poén megvan, amikor Móricka megkérdi az apját, mi a különbség elmélet és gyakorlat közt?

Nem akarom szétoffolni a topicot. De nehéz visszatartani ezt a poént.

:D

2017. nov. 10. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!