Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi ennek az alvási jelenségnek...

Mi ennek az alvási jelenségnek a magyarázata?

Figyelt kérdés
Tegnap lefeküdtem olyan 2kor és felébredtem 7kor teljesen frissen. Mondom nekem holnap is késő estig kell tanulnom megpróbálok visszaaludni. Aztán 10kor nagyon nagyon fáradtan ébredtem.
2017. dec. 5. 17:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Az alvás minőségének a vizsgálata egy külön, elég nagy terület, és azon belül rengeteg oka lehet az alvásminőség romlásának.

Pl. fényviszonyok, étkezés, stressz (és egyéb pszichológiai okok), környezeti hatások, időzítés, stb. Időzítés alatt azt értem, hogy mondjuk nem egész ciklusokat alszunk, hanem egy alvási ciklus felénél kell felkelni.

stb....

2017. dec. 6. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Nem mindegy, mikor kelsz fel. Ha éppen harmadik stádiumú alvásból, akkor olyan leszel, mint aki alig aludt.


Egy átlagos ember alvási ciklusa 1,5 óra, egy ilyen végén próbálj ébredni.

2017. dec. 7. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!