Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ti építettetek már saját...

Ti építettetek már saját teleszkópot?

Figyelt kérdés
Ha igen, sikerült, bevált, miket használtatok fel hozzá? Minden érdekel :)

2017. dec. 7. 07:49
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Manapság talán már ott vagyunk, hogy olcsóbb, ha egyben veszed meg, mintha magad építed. Viszont ha érdekel a téma ajánlom figyelmedbe Kulin György: A távcső világa című könyvét. Bár én sosem olvastam, részben arról szól, hogy tudsz házilag távcsövet építeni. Továbbá további hasznos információkat találhatsz csillagváros oldalán is, ott külön témák foglalkoznak ezzel.
2017. dec. 8. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Kínából rendelve összeszámoltam, hogy ha megvenném hozzá az alkatrészeket, akkor annyiba jönnék ki jobban, hogy nagyobb a lencseátmérő, és a fókusztáv is.


Pl. 83mm-es 5-800mm-es lencséket árulnak 50$-ért, kell még egy fókuszáló, zenittükör, és legalább egy okulár. Keresőtávcsővel nem számolok.


Ez a kombó így fényerősebb, és olcsóbb, messzebb lát. Azt hiszem refraktorban nem is nagyon árulnak 70mm-nél nagyobbat, csak méregdrágán...


A kérdés az, hogy mennyire színez + mennyire van jelen a szférikus hiba ezekben a kínai lencsékben. Amit veszek a boltban se apokromátok... sima akromát mind, ami olcsóbb fajta.

2017. dec. 8. 12:00
 3/6 Gábor t ***** válasza:
100%

Szia tisztelt kérdező.Szerintem köszönd meg az első választ, mert segíteni próbált neked. Nem tudom minek zenittükör, és gondoltál-e a mechanikára. Okulárbol egy nem lesz elég, bár a kérdésed nem ez volt, de , ha egy normális boltban távcsövet veszel , kapsz szakértelmet mechanikát, okulárokat.

Távcső építésnek szerintem akkor van értelme, ha te jobbat nagyobbat akarsz mint amit kapni lehet, pl 40 cm-es tükörrel a reflektort. De nem értem, a kérdésedben nem szerepelt, hogy anyagi okok miatt vagy a kihívás miatt szeretnél , saját tubust. Ha anyagi okokból akkor szerintem 30-60 ezerért egész jókat lehet venni, ha ki hívást keresel építs csillag vizsgálót.

2017. dec. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék, nem én pontoztam le az #1 válaszadót, én pacsit adtam mindkettőtöknek.
2017. dec. 9. 07:06
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, beválz
2019. febr. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
*bevált
2019. febr. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!