Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan kell vektorokat összead...

Hogyan kell vektorokat összeadni és kivonni egymásból?

Figyelt kérdés
Nagyon imádom a fizikát,és úgy hallottam,hogy klasszikus mechanikánál 9.-be isnerni kell a vektorműveleteket egy bizonyos szintig. Ezt szeretném ha valaki levezetné nekem. Válaszokat előre is köszönöm! 13/F

2017. dec. 11. 21:52
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
49%
A tudományok kategóriában (szerintem) "illene" a vektorteret ismerni/használni, és nem csak az egyik speciális tipusát, a geometriai vektorokat ismerni. Ha meg "alap fizikát" akar, akkor menjen a közoktatáshoz...
2017. dec. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Nem akartam lineáris algebrát,csak tudni akartam a geometriai vektorokat összeadni és kivonni mert ez kell a mechanikához.
2017. dec. 12. 14:00
 13/16 anonim ***** válasza:
31%
Ugyan úgy, ahogy a tenzorokat; az n dimenziós vektorokat kezelheted 2 indexes, 1xn es vagy nx1es tenzorként.
2017. dec. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

#13, ez viszont már hülyeség. A tenzor fogalmához szükséged van a modulus (vagy a vektortér) fogalmára, ha csak kiejted, hogy tenzor, már tudnod kell, mi a modulusodon vagy a vektorereden az összeadás. Tenzor-struktúrára a kérdés szempontjából az égvilágon semmi szükség.


És miért lett hirtelen minden vektortér véges dimenziós?

2017. dec. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Mechanikában ha jól tudom véges dimenziójú geometriai vektorokkal dolgoznak általában.
2017. dec. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Wadmalac ***** válasza:
63%

"Wadmalaccal nem érdemes foglalkozni, szereti összetrollkodni a matekos kérdéseket."

Tipikus esete vagy azoknak az idiótáknak, akik nem tudnak lélegezni anélkül, hogy ne utálhatnának valakit.

Nagy ívben tojok rád.

Nincs mit titkolnom azon, hogy sem a lineáris algebrához, sem a vektoranalízishez nem értek, nekem a matek megértése véget ért a többváltozós diff. számításnál.

Jelen esetben a válaszom nem másról szólt, mint hogy egy kilencedikesnek biztosan nem felsőfokú matematikai vektoros kérdése van.

De neked ezt is arra kell használni, hogy más feje fölé guggoljál kakálni. Szánalmas vagy.


Bocs az offért, de hányok az ilyenektől, akik a kérdező segítése helyett xart dobálnak, méghozzá témához állatira nem releváns "kritikával".

2017. dec. 13. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!