Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ilyen könyvet tudnátok ajánlani?

Ilyen könyvet tudnátok ajánlani?

Figyelt kérdés
Gimnáziumi szintű fizikáról íródott,levezeti az összefüggéseket stb.,de nem tankönyv. Válaszokat előre is köszönöm! 13/F

2017. dec. 14. 17:41
1 2 3
 1/23 Mojjo ***** válasza:

Talán ezt tudnám ajánlani:

[link]


A te korodban pont ennek egyik elődjét forgattam nagy élvezettel :)

2017. dec. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Mi volt ennek az elődje?
2017. dec. 14. 21:48
 3/23 Mojjo ***** válasza:

@3: Ez (pontosabban ezek, mert két kötetes):

[link]

2017. dec. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Mellesleg ez a könyv amit ajánlottál nem túl bonyolult?
2017. dec. 14. 22:03
 5/23 Mojjo ***** válasza:
@5: Mint mondtam, pont a te korodban forgattam a legtöbbet én is, még ha nem is ugyanazt a verziót (hozzáteszem, emészthetetlenebb aligha lett az új). Ha elkötelezett vagy a téma felé, megbírkózól vele. Főleg, hogy most itt az internet, bárhol elakadsz, két kattintással elintézheted. Akkoriban meg ha azt mondta volna nekem valaki, hogy internet, azt hittem volna, hogy valami ritka trópusi betegséget emleget... :)
2017. dec. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Annak idején neked amúgy nem mondták,hogy ne vegyed meg mert túl komplex?
2017. dec. 14. 22:27
 7/23 anonim ***** válasza:

Értelmes ember ilyent nem mond. Másra meg nem érdemes figyelni. Egyébként elkezded, és vagy "túl komplex", vagy nem.

Bemégy egy könyvesboltba. Ott nagy bóvlit nem árulnak. Odamész a tudomány polchoz, végiglapozol néhányat, ami megtetszik, kézbe veszed. Nagyot nem tévedhetsz.

2017. dec. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 Mojjo ***** válasza:

@7: Ki mondta volna ugyan? Nem úgy működött a dolog, hogy körbekérdeztem, vagy kikértem bárki véleményét, hanem úgy, hogy egyfolytában jártam az antikvárakat, és ami megtetszett (és amire volt is pénzem), azt megvettem. Nem más mondta, hogy mit vegyek, vagy mit nem.


Egész szép mennyiségű könyvem lett. A legtöbb ismeretterjesztő, de voltak komolyabbak is bőven. Pl. 13-14 évesen vettem meg a Landau-Lifsics féle Elméleti fizika több kötetét is, ami egyetemen is kemény dió, egy Radiokémia egyetemi tankönyvet, aztán az "A kémia újabb eredményei" több kötetét, egy cca 800-900 oldalas Biokémia könyvet stb stb...


Végigolvastam mind. Volt amiből igen keveset értettem (pl a Landau-Lifsic könyvek), de próbáltam kihámozni mindenből annyit, amennyit csak tudtam. És mindből tudtam tanulni valamit. Ráadásul baromi izgalmas volt ezekkel a kötetekkel küzdeni :)

2017. dec. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Mindig azt mondják,nekem,hogy áá ez neked még túl öszetett,inkább vegyél valami érdekességet.(miközben tudnám értelmezni a könyvet)
2017. dec. 14. 22:45
 10/23 Mojjo ***** válasza:

@10: De mégis kik mondják?

Én egyrészt eleve nem jelentettem be senkinek előre, hogy mit fogok venni (főleg, hogy magam sem tudtam). Másrészt meg ne azzal törődj, hogy mit mondanak. Vedd meg és hajrá, hadd szóljon!

2017. dec. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!