Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ilyen könyvet tudnátok ajánlani?

Ilyen könyvet tudnátok ajánlani?

Figyelt kérdés
Gimnáziumi szintű fizikáról íródott,levezeti az összefüggéseket stb.,de nem tankönyv. Válaszokat előre is köszönöm! 13/F

2017. dec. 14. 17:41
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
A szüleim,én értem,hogy csak segíteni akarnak,meghát azért nem akarják mert szerintem ők nem tudják azt,hogy én tudom az ismeretanyag mennyiségét,absztrakcióját.
2017. dec. 14. 23:06
 12/23 Mojjo ***** válasza:
@12: És kötelező engedélyt kérned vásárlás előtt? Ha tudszy rakj félre zsebpénzt, és vedd meg, amint megy. Amúgy a Librikben bele is olvashatsz nyugodtan.
2017. dec. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Alapvetően engedelmes,jólnevelt gyerek vagyok,lehet,hogy ezért van ezm
2017. dec. 14. 23:30
 14/23 Mojjo ***** válasza:

Oké. Vissza a fővágányra: maximálisan ajálnott még Richard Feynman-tól a "Mai fizika" sorozat.

[link]

2017. dec. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Mellesleg nagyon szépen köszönöm válaszaidat!
2017. dec. 14. 23:38
 16/23 Mojjo ***** válasza:

Igazán nincs mit :)

Esetleg annyit tehetsz még, hogy nem veszed meg ezeket, hanem beiratkozol egy könyvtárba és kikölcsönzöd. A Feynman féle mai fizika könyveket amúgy is csak könyvtárból lehet kivenni, vagy nagyon ritkán antikváriumokban találni egy-egy kötetet belőlük.

2017. dec. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 dq ***** válasza:

-1 a Feynman: Mai fizikára


Leírtad előtte hogy te hogyan csináltad, és abba pont bele illik, de a kérdés nem ez. (a kérdező nem ismeri pl a vektorokat sem, és egy gimnáziumi fizikakönyvet keres, erre nem jó válasz a Feynman. Maximum ha odaírod mellé hogy milyen)


+1 a Holicsra. Az mindig jó ha van az embernél.

Mondjuk tudom mennyire "nem tankönyv".


Olyan könyvről nem tudok, amely a gimnáziumi szinten is megérthető és leírható jelenségeket, érdekességeket tárgyalja (pedig több tonnányi van belőlük). Talán a tankönyvek részben ilyenek (a Holics nem).

2017. dec. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 Mojjo ***** válasza:
0%
Ha valamit nem ért, mert nem ismeri még a Feynman-ban, az még jobb, mert lesz minek utananézni, és lesz merre bővíteni az ismereteket. Nem kell félteni a kérdezőt, meg fog bírkózni vele. Plusz Feynman kicsit érdekesebben magyaráz és ragadjaeg az anyagot, mint Holics és tsai (Tasnádi, Skrapits stb stb)... vagy kb, mint bárki más.
2017. dec. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Szerintem ha ráveszem magam mindkettővel tudok boldogulni.
2017. dec. 15. 13:36
 20/23 A kérdező kommentje:
Ezaz! Valamiért ma azt mondta édesapám,hogy:"Úgy is van pénzed,ha meg szeretnéd venni,hát nyugodtan vedd,mert annyira nem bonyolult."
2017. dec. 24. 16:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!