Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az valóban igaz, hogyha forró...

Jacques Fosche kérdése:

Az valóban igaz, hogyha forró vízzel töltöd meg a jégkockatartót, akkor hamarabb lesz belőle jég?

Figyelt kérdés

2017. dec. 17. 19:46
1 2
 1/11 Hirundo ***** válasza:
100%

Nem egy általános érvényű igazság, de ha a körülmények megfelelőek, akkor igen, előfordul. Ez a Mpemba-paradoxon.


[link]

2017. dec. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 EagleHUN ***** válasza:
94%
Off: Ezért szeretek ide járni, mindig talál az ember valami meglepőt valami újat. Köszi 1-es.
2017. dec. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
Mondjuk jég csak akkor lesz belőle, ha a fagyasztóba is berakják.
2017. dec. 18. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
86%
valahol láttam,hogy másképp is néz ki a jégkocka belőle mint a sima hideg vízből! Egyik átlátszó lesz a másik fehér.
2017. dec. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 teelapo válasza:
35%

Csak érzésre mondom (nem vagyok fizikus), hogy ez egy hoax lehet. A Wikipedia cikk is egy idegen nyelvű hoax fordítása; ettől még nem biztos, hogy igaz.

Szóval szerintem a forró vize jégkockatartó sosem fagy meg előbb mint a hideg vizes.

2017. dec. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Gombos Zsolt(Jeti) válasza:
100%
Szerintem próbáld ki!;) Aztán írd meg,hogy igaz-e!:D
2017. dec. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

#5 Hát ha hoax, akkor egy eléggé jól megszervezett hoax amiben részes többek között a Royal Society of Chemistry is:


[link]

2017. dec. 24. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Tom Benko ***** válasza:
100%
@teelapo: [link]
2017. dec. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 EagleHUN ***** válasza:

#4

"valahol láttam,hogy másképp is néz ki a jégkocka belőle mint a sima hideg vízből! Egyik átlátszó lesz a másik fehér."


Ez a forralt víz fagyasztásánál történik meg.

2017. dec. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%

Elméletben, ha a víz elég meleg, és a fagyasztó is megfelelő hőmérsékletű, akkor a forró vízben a molekulák a jég molekuláihoz hasonlóan rendezkednek el/ mozognak, ezért hamarabb tud fagyott állapotba kerülni, mint egy szoba hőmérsékletű víz.

Azonban, amennyiben a víz és/vagy a fagyasztó hőmérséklete nem ideális a jelenség létrehozására, akkor csak nagyon lassan fog lehűlni, majd megfagyni.

2018. jan. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!