Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A fizikusok a modern matematik...

A fizikusok a modern matematika mely területeit alkalmazzák leginkább a kutatásokhoz?

Figyelt kérdés
Válaszokat elöre is köszönöm! 13/F

2017. dec. 18. 18:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Gondolom területtől függ...
2017. dec. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát úgy összességében,melyek a leggyakrabban alakalmazott területek. Ez a kérdésem.
2017. dec. 18. 18:28
 3/10 A kérdező kommentje:
Nos?
2017. dec. 18. 19:51
 4/10 anonim ***** válasza:
49%

Mit értesz modern matematika alatt? És hogy-hogy leginkább?

Amit talán gyakran használnak, az a mat-stat, analízis, diff-egyenletek. De van terület, ahol mátrixokkal dolgoznak, vagy vektoralgebrával, sőt, szerintem leggyakrabban a sima egyenletrendezést használják.

2017. dec. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
15%
Halmazelmélet, hiszen minden halmaz.
2017. dec. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
68%
Hát ez totálisan a területtől függ, elméleti fizikusok egy része diffegyenletekkel, integrálással számol, kvantumfizikában operátorokkal, mátrixokkal számolnak, statisztikus fizika nyilván matematikai statisztikákkal foglalkozik és még ezer dolog van, én pl leginkább excelben, originben sima egyenletekkel meg függvényekkel dolgozok.
2017. dec. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
23%
Miért lett lepontozva az 5. Válaszom? :(
2017. dec. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 dq ***** válasza:
24%

Mert nem használnak a fizikusok halmazelméletet a kutatásukhoz.


Meg lehet feleltetni a matematikai objektumokat halmazoknak. De köveknek és embereknek is. Mégse lesz a pi/2 se halmaz, se kő, se ember se semmi.


A matematikusok főleg halmazokat hasznáknak (bár ott sincs semmi jelentősége hogy minden objektum halmaz, csak történetileg így alakult) a fizikusok ennél sokkal absztraktabbak, és az objektumokat igyekeznek annak kezelni amik. A számokat számoknak, a műveleteket műveleteknek, stb.

2017. dec. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 dq ***** válasza:

1x ültem benn kvantum órán (hogy minek az rejtély), a prof lazán felírta hogy S^2 /in R^3, és ott is maradt óra végéig, szabályosan rosszul voltam.


Szóval nem használnak halmazelméletet :D egyszerű és rövid nyelv bizonyos dolgok leírására.

2017. dec. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát, lehet hogy rossz tanárt fogtál ki. Nekem a fizika tanáraim eddig matematikailag korrektek. Legalábbis annyira, amennyire kell.
2017. dec. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!