Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » BLDC motor vezérlő segítségéve...

BLDC motor vezérlő segítségével amikor a potenciométerrel csökkentjük a feszültséget miért csökken vele párhuzamosan a frekvencia is és ezáltal a motor forgása is? Ez hogyan működik?

Figyelt kérdés
2017. dec. 25. 21:54
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Müködhetne egymástól függetlenül is?Pl csak a frekvenciát csökkentenénk, vagy csak a feszültséget?Gondolom ilyenkor a motor müködése nem lenne megfelelő.Tehát ezek a vezérlők úgy vannak felépítve, hogy párhuzamosan csökkentsék a feszültséget a frekvenciával?
2017. dec. 25. 21:58
 2/17 A kérdező kommentje:
Vagyis arányosan csökkentsék vagy növeljék a feszt a frekivel?
2017. dec. 25. 21:59
 3/17 anonim ***** válasza:
SolarGyula megadta a választ december 9-én, 14:31-kor: Mert a BLBC motorokat más néven EC motoroknak nevezik, ami azt jelenti, elektronikusan kommutált.
2017. dec. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
BLDC :)
2017. dec. 26. 15:12
 5/17 anonim ***** válasza:

Kedves kydegukmvfeahi!

Elmondom újra neked, nem használok képleteket, mert azokat nyilván felesleges lenne leírnom, hiszen azok csak arra valók, hogy az őstehetségeket megakasszák korszakalkotó gondolataik formálásában.


Szóval egy kommutátoros egyenáramú motor minél nagyobb feszültséget kap annál gyorsabban forog (mondjuk ez sem teljesen igaz, de amit te meg tudsz figyelni arra jó közelítés és körülbelül ennyit érthetsz a működéséből).

Az általad szeretett de nem ismert BLDC motor viszont váltóárammal működik, ugyanakkor itt is igaz, hogy minél gyorsabban forog, annál nagyobb feszültség kell neki. Ugyanakkor a minél gyorsabb forgás azt is jelenti, hogy a forgó mágneses mezőnek a fordulatszámát is növelni kell. Azt pedig az inverter végzi úgy, hogy a frekvenciát növeli, tudniillik a forgó mágneses mező fordulatszáma a tekercseket tápláló feszültség frekvenciával egyenesen arányos.

2017. dec. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
*feszültség frekvenciájával egyenesen arányos
2017. dec. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Honnan tudod,hogy kydegukmvfeahi nickem?hisz nem látható.
2017. dec. 26. 18:08
 8/17 A kérdező kommentje:
Értem amit írsz.Csak azt kérdeztem,hogy amikor a frekvenciát növeli az inverter,akkor a feszültség vele párhuzamosan nő, automatikusan, vagy ezt egy külön alkatrész végzi párhuzamosan?Vagy a frekvencia változtatás és a feszültség változtatás egymástól független, vagyis egymástól függetlenül végzi két alkatrész?Tehát lehetne úgy frekvenciát növelni, hogy közben a feszültség állandó maradjon?vagy fordítva:Lehetne úgy feszültséget növelni, hogy közben a frekvencia állandó maradjon?
2017. dec. 26. 18:17
 9/17 anonim ***** válasza:

Szemlátomást nem érted. Azért másoltam be csak annyit, mert annyi elég elgondolkodni, hogy ha a vezérlő a kommutátor, akkor a frekvenciát magában változtatni olyan, mintha menet közben a kommutátor elkezdene tekeredni a forgó tengelyhez képest.

Ehelyett kigúnyoltad Gyula gépelési hibáját, ami végtelenül kicsinyes lélekre vall.

2017. dec. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Bocs ,én nem Gyula gépelési hibáját akartam kigunyolni,csak nem figyeltem eléggé.Azt hittem te írtad :).És még volt aki BLCD motort is írt,de szerintem nem véletlenül :).Visszatérve a témához.Olvastam olyant a neten,hogy igenis lehet frekvenciát változtatni feszültségváltoztatás nélkül, csak akkor nem müködik jól a motor.Pl ha a frekit növeljük,de a feszültséget nem akkor a motor gyorsan pörög, de viszont a nyomatéka csökken.Tehát e kettő változtatása nem eggyütt müködik,csak ha úgy akarjuk,hogy együtt müködjön.
2017. dec. 26. 18:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!