Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Régen mennyivel lehetett...

Régen mennyivel lehetett kisebb a Föld gravitációja?

Figyelt kérdés
Biztosan sokkal kisebb volt, ha 30 méteres ősfák közt 70 cm-es szitakötők repkedtek! A mostani tudomány szerint a legnagyobb bogaraknak is nagy erőfeszítésébe kerül a kitartás, vagy nekünk embereknek is, ennél nagyobbra nem tudnánk megnőni, de annak idején sokkal nagyobb emberszabásúak léteztek tőlünk is, de idővel egyre kisebbek lettek. A test méret kisebbedés szerintem nem véletlen, alkalmazkodás lehet a növekvő gravitációhoz, amely évmilliók óta tarthat. Biztos hülye vagyok, vagy nem normális, de szerintem egyre sűrűsödik a mag és minél sűrűbb valami, annál nagyobb tömegvonzást kell, hogy kiváltson így lehet valami háttere az elméletemnek csak ezt nem emlegetem sehol, nehogy úgy járjak, mint egy fiatal doktor az 1800-as években, mikor megemlítette a kontinens vándorlást (utána nem látta többé a katedrát).
2018. jan. 6. 11:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Tömegmegmaradás, energiamegmaradás, fizikai oldalról cáfolhatóak a gravitációnövekedést magyarázó elméleted.


Én úgy hallottam még régebben, hogy a nagytestű rovarok és növények annak idején a magas oxigén szint miatt nőttek ilyen nagyra - 70%-os oxigéntartalomra emlékszem, a lényeg hogy sokkal magasabb mint a mai 28% környéke-.


Olyan kísérletről is hallottam, hogy hangyákat termesztettek magas oxigéntartalmú, mesterséges környezetben. És pár generáció elteltével jelentősen nőtt a méretük. Hogy ez mennyire igaz erről sem tudok neked cikkeket idézni de valamit biztosan találsz ha utánanézel.

2018. jan. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Mojjo ***** válasza:
100%

Most komolyan? Bruttó 10 másodperc (!) utánanézésdel már képes voltam magyarázatot találni:

[link]


Nagyjából az a megfejtés, amit az első hozzászóló írt, bár az oxigéntartalmat eltúlozta kicsit.


Másrészt magyarázd már el, hogy attól, hogy a Föld magja esetleg zsugorodna, miért is nőne a felszínen a gravitáció!


Harmadrészt felesleges aggódnod, felteszem, te nem vagy fiatal doktor és nem sok katedrát láttál, szóval az általad vázolt történet aligha fenyeget. Amúgy a kontinensvándorlást először az akkor középkorú Alfred Wegener vetette fel a 20. század második évtizedében, és bár valóban nem fogadta el a tudományos társadalom eleinte - bizonyítékok hiányában ez értelemszerű volt - semmiféle negatív hatása nem volt a karrierjére.

2018. jan. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha sűrűsödik a mag akkor ugyanannyi anyag kisebb helyen lesz, vagy ugyanakkora helyen tobb anyag lesz.


Mivel nincs anyag input, a föld kvázi fix mennyiségű anyagból all, es ossze sem zsugorodott a föld, is maximum a belsejében lehetne átrendeződés es a köpeny ritkulasanak számlájára surusodhetne a mag.


Ebben az esetben pedig ugyanannyi lenne az átlagos sűrűség tehát a gravitáció továbbra sem nőhet.

2018. jan. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hármas! Van "Anyag input". A Föld tömege évi 30-80 ezer tonnával nő. A mikrometeoritok miatt amiket bevonz. Azonban ez a Föld tömegéhez viszonyítva még egy milliárd év alatt se sok. Mondjuk 60000 milliárd tonnával számolva ami 6*10^13 tonna ez csak 0.000001%-a a Föld tömegének. A gravitáció tehát ennyivel nőne. De a Föld átmérője is megnő egy icipicit szóval a növekedés ennél is kisebb.
2018. jan. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok azt elfelejtettem odaírni hogy a Föld maga 6*10^21 tonna.
2018. jan. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
#4 magyarul most arról okoskodsz, hogy elhanyagolható a jelenség? Szuper (y)
2018. jan. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A Föld tömege nem változott (jelentősen) amióta kialakult rajta az élet, szóval ugyan ekkora volt a gravitációja. Ahogy az első is írta, régen a magas oxigénszint miatt voltak nagyobb rovarok, ez a légzőrendszerükkel/szervükkel függ össze. (de nem tudom a részleteket)
2018. jan. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A rovarok méretét a légzőrendszerük szerkezete korlátozza, a mai legnagyobb képviselőjük a góliátbogár 18 cm körülire nő meg.
2018. jan. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!