Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Igaz, hogy egy ugyanolyan...

Igaz, hogy egy ugyanolyan hosszú és vastagságú rézhúzalnak kisebb az ellenállása ha vasmagra van tekerve, mint ha csak egyenesen ki van terítve? Mert igy olvastam itt a gy. I. k. en egy hozzászólásban.

Figyelt kérdés
2017. dec. 4. 20:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

> „Mert igy olvastam itt a gy. I. k. en egy hozzászólásban.”

Link?


Ha szigeteletlen, akkor ugye tényleg kisebb lehet az ellenállása, mert ahogy a menetek egymáshoz érnek, az olyan, mintha párhuzamosan kapcsolnánk őket.


Ha szigetelt, és az ellenállása alatt a váltakozó feszültségre nézett impedanciáját értették, akkor az viszont nagyobb lesz a vasmagra tekercselve.

2017. dec. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

"pl. illik egy táblázat arról, hogy tekercsben milyen átmérőjű huzal mekkora áramot visel el (sokkal kisebbet, mint szabad vezetékben), "

https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany..


8.hozzászolás. De lehet, hogy nem jól értettem,mert itt arról van szó,hogy tekercsben a huzal kevesebb áramot visel el.Merthogy jobban melegedik?

2017. dec. 4. 20:53
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Egy tekercsben nehezebben adja le a hőt a vezeték.
2017. dec. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Wadmalac ***** válasza:
Valóban ott a melegedés az ok. Egy adott tekercs csak bizonyos mértékben tudja leadni a benne keletkező hőt, csak olyan mértékű melegedés keletkezhet, ami a passzív vagy aktív hűtés révén még el tud vezetődni. Ha ennél több keletkezik, akkor egyre melegebb lesz, azzal az ellenállása is növekszik, szépen "megfut" és kiégeti magát.
2017. dec. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!